logo

09 Temmuz 2015

Tombala Makinesine El Konuldu

Hopa’da tombala oynattığı ileri sürülen bir işyerine ceza kesildi 

IMG-20150709-WA0001Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Hopa’da bir işyerinde tombala makinesi ile kumar oynatıldığı gerekçesi ile bir eğlence merkezine baskın yaptı. Baskın sonucunda ele geçirilen tombala makinesine el konulurken iş yerine de ceza kesildi.

Konuya ilişkin olarak İl Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklamada bulunuldu. Açıklamada; “Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince İlimiz Hopa İlçesinde faaliyet gösteren ‘Bir Eğlence Merkezinde’ isimli işyerinde tombala makinası kullanılmak suretiyle kumar oynatıldığı ihbarı üzerine bu eğlence merkezine  yapılan polis uygulamasında; bahse konu işyeri içerisinde müşterilerin oturduğu masalarda tombala tabir edilen kumar oyununda kullanılan kartların ve pulların bulunduğu, işyerinde yapılan aramada toplam 76 adet tombala kartının masaların üzerinden ele geçirildiği, 2000 adet tombala markası, tombala oyunu oynanmasını sağlayan bir adet üzerinde doksan bölmesi bulunan şeffaf kutu içerisinde elektrik düzeneği ile çalışan hava püskürterek topların havalanmasını sağlayarak üzerinde bulunan delikten çekilen topun çıkması marifetiyle tablasının üzerinde doksan sayısına kadar rakamlara ait boşlukların bulunduğu cihaz görülerek muhafaza altına alınmıştır.

Tombala oynayan 24 şahsa 5326 sayılı kanunun 34’üncü maddesine muhalefet ettiklerinden 208 TL idari para cezası uygulanmış, ayrıca işyeri içerisinde 2 tane küçük yaşta çocuğun bulunduğu tespit edilerek çocuklar velilerine teslim edilmiştir. İşyerinde kumar oynattığı tespit edilen, R.B., A.T. ve G.Y. isimli şahıslar hakkında TCK 228’inci maddesi uyarınca “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem başlatılmış olup, şahıslar Hopa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir” ifadelerine yer verildi.

 

Share
1199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?