logo

15 Haziran 2015

Tır Parklarının Sorunları Hopa’da Masaya Yatırıldı

Hopa Kaymakamı Özkan Tır Parkını Yerinde İnceledi

Tır parkları konusu özellikle ilçemiz için son derece önemli olup yaşanan sorunlar üzerinde sürekli çözüm arayışları devam etmektedir. Sadece ülke sınırlarımız içerisinde değil sınır komşumuz Gürcistan Cumhuriyeti topraklarında da nakliyecilerimiz tır parklarından dolayı sorun yaşamaktadır. Uzun süredir bu konu üzerine süren çalışmalar neticesinde Gürcistan’da tır parkından sorumlu yetkililer Esenkıyı Köyü mevkiinde bulundan 1. Ve 2. Tır parkımızda incelemelerde bulunarak görüş alış verişi gerçekleştirildi.

Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk, T.C. Batum Başkonsolosluğu Gümrük Ataşesi Özay Kutlu,  İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, İlçe Belediye Başkanı Nedim Cihan, UND Trabzon Bölge Temsilcisi Hakan Demircan, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Oda yöneticilerinden Okan Poyraz ve Alişan Ender Topaloğlu’nun yanı sıra, ilçe nakliye sektörü temsilcileri Gürcistan temsilcileri ile bir araya geldi.
Tır parklarımızın işleyişi ile ilgili bilgiler aktarılırken sıra konusunda elektronik sistem sayesinde sorunların ortadan kaldırıldığı ifade edildi. Ayrıca, şoförlerimizin Gürcistan topraklarında tır parklarında maruz kaldığı haksız muamele ile ilgili şikâyetler dile getirilerek, Gürcü yetkililere özellikle tır parklarında sıra konusunda adil olunması gerekliği ifade edildi.

Tır parklarının yerinde incelemeleri yapıldıktan sonra görüşme sona erdi.

Share
308 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?