logo

TGC, Külekçi’yi Hizmet Ödülüne Laik Gördü!

Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı hemşehrimiz Ahmet Külekçi, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından hizmet ödülüne layık görüldü.

Tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler ile ülkenin birlik ve beraberliği için kardeşlik köprülerini kuran Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı hemşehrimiz Ahmet Külekçi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından hizmet ödülüne layık görüldü.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından hizmet ödülüne layık görülen Külekçi, “Trabzon Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen hizmet ödülüne layık görülmek ve birlikte ödül almak beni çok mutlu etti.Bu ödülü kardeşlik köprüleri projelerimizde hep yanımızda olan yüreği-kalemi ve gönlü ile bize destek veren dostlar adına alıyorum. TGC Başkanı Yusuf Turgut ve yönetimini de teşekkür ediyorum” diye açıklamalarda bulundu.

Külekçi açıklamasının devamında, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun desteği ile Karadeniz den Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz arasında kurulan Kardeşlik ve Gönül Köprüsü Projesi çalışmalarının da devam ettiğini belirterek, “Proje kapsamında her zaman yanımda olan aileme, sevgisini-samimiyetini ortaya koyarak bizlerle birlikte olan gazeteci arkadaşlarıma-değerli büyüklerime, hem doğuda hem buradaki can dostlara, duasını esirgemeyenlere, yüreği ile destek veren katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum…” dedi.

Külekçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen “Basın Mensupları Gönül Elçisi” projesi kapsamında Doğu Karadeniz  ve Doğu- Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde kardeşlik köprülerinin kurulmasında önemli çalışmalara imza atıyor. Külekçi’ye bu gayret gerektiren çalışmalarında ise basın mensupları eşlik ediyor.Proje ile gazetecilerin farklı bölgelerdeki şehirlerin kültürel, tarihi ve turistik yerlerini gezerek görmeleri ve bu illerde çalışan gazetecilerle kaynaşması sağlanıyor.

Share
440 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?