logo

Terörü Şiddetle Kınıyorum


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Türkiye kötü günlerden geçiyor. Her gün, her biri birbirinden kötü acı haberler alıyoruz. Terör, hepimizin ocaklarına ateşler düşürüyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin altına dinamit koymaya çalışanların içeriden ve dışarıdan taarruzları devam ediyor. Maalesef ki bugüne kadar on binlerce insanımızın ölümüne neden olan terör olayları bir türlü de bitmek bilmiyor. Son olarak Ankara’da yaşanan terör olayları ve yine Doğu’da yaşadığımız terör olayları artık bardağı taşırıyor. Türk insanı metaneti ve vatan sevgisi ile bu olayların üstesinden gelmeye çalışırken, bir taraftan da ülkemiz özellikle Orta Doğu’da, ABD’nin içerisinden çıkamadığı bataklığa hızla sürüklenmeye çalışıyor.

Burada bir kez daha gerek Ankara’da yaşanan katliamda parmağı bulunan gözlerini kan bürümüş katilleri, gerekse de Doğu’da yaşanan olaylarda parmağı bulunan gözlerini kan bürümüş katilleri kınadığımı belirtmek isterim. Terör olaylarında yitip giden canlara Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum.

Tabi ki bu olaylarda hükümetin kusuru ve eksikliği vardır. Bunu kabulleniyoruz; ancak bu olaylarda sadece hükümeti kusurlu görmek acaba ne kadar doğru oluyor. Bugün ülkemizin içerisinde bulunduğu istikrarsız ve güvensiz ortamın acaba bunda kusuru yok mu?

Türkiye’nin yaşadığı sorun seçim sisteminden kaynaklanıyor

Değerli okurlarım, bu yazıyı okurken lütfen bugün ki siyasi şahıslar üzerinden değerlendirmede bulunarak yorum yapmayın, bugün ki yazımı, ülkemizin aslında 30-40 yıl önce yapması gereken hamlenin yapılamamış olmasına eleştiri olarak algılamanızı arzu ederim.

Türkiye’nin seçim sistemi maalesef ki öteden beri bizim ülkemize yarayan bir seçim sistemi değildir. Temsil oranını azaltan, iktidar gücünü kıran, aslında hiçbir şeye yetmeyen bir seçim sistemidir. Bu konuyu bir başka yazımda daha yoğun bir şekilde değerlendireceğim ancak bugün yaşanan terör olaylarının da 40 yıldır yaşadıklarımızın da temelinde ülkede güçlü hükümetlerin kurulamamasından kaynaklanmaktadır. Sadece güçlü hükümette yeterli değil aslında güçlü muhalefetler ve her görüşün temsiline de bu seçim sistemi müsaade etmediği için ülkemiz sürekli sorunlar yaşamaktadır. Bu durumun acilen değişmesi lazımdır. Belki bugün tartıştığımız hatta bir çoğunun mevcut siyaset isimleri nedeniyle karşı çıktığı başkanlık sisteminin bir benzerini eğer biz geçmişte yerine getirmiş olabilseydik, sürekli bir siyasi istikrar ortamlarının oluşması, tüm kesimlerin temsil edilebildiği güçlü bir muhalefet gücüne kavuşmuş olabilseydi, ülkemiz sanıyorum ki bu denli sıkıntıları yaşamazdı.

Bu konuyu daha derinlemesine irdeleyeceğimi belirtirken, tekrar teröre geriye dönerek belirtmek istiyorum ki bu halkın yürekleri eğer toplu atarsa onu hiçbir top sindiremeyecektir. Buna olan inancım ile Ankara’da ve diğer terör olaylarında yitip giden canlarımızı saygıyla anıyor ve terör olaylarından dolayı yaralanan canlara da biran önce şifa diliyorum.

Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ekonomiye El Atılması Lazım Sayın Cumhurbaşkanım!

  19 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Türkiye’de ekonomik anlamda işlerin yolunda gittiğine dayalı olarak ekonomiden sorumlu bakanların açıklamalarını okuyorum da çok güleceğim geliyor. Sürekli rakamlarla iyi gösterilme çabasında ki ekonomin halkın ekonomisine hiçbir faydası olmadığını artık anlamamız gerekiyor. Şunu unutmamak gerek ki bir ülkede hükümetlerin yıkılışlarının en temel sebeplerinden biri hiç kuşku yok ki rakamsal ekonomik bozukluklar değil vatandaşın cebindeki ekonomik bozukluklardır. Bunu en iyi bilen de hiç kuşku yok ki Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. AK Parti’yi ik...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TEOG Konusunda Hemfikirim

  16 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Cuma akşamı katıldığı bir canlı yayın programda çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri benim oldukça fazla dikkatimi çekti. O da başından beri çok saçma bulduğum ve koca bir neslin yok olmasına neden olacak olan orta öğretime geçiş sistemi sınavı olan TEOG sınavının kaldırılması gerektiğini belirttiği açıklama. Öncelikle açıklamanın haberini sizlere aktarayım ardından yazıma devam. İşte o haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TE...
 • Kemal Tecellisi (Allah’ın isimlerinde Cemal ve Celal dengesi)

  15 Eylül 2017 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Özet: Allah'ın Cemal ve Celal isim ve sıfatları birbirine zıttır. Kemal bu zıtlıkların bir dengede olmasını ifade ediyor. Mesela Allah mutlak bir kudret sahibidir. Ama, haşa Rahmetini silip süpürecek kontrolsüz bir güç değildir, zaptolunamayan, yakıp yıkan bir kaba kuvvet değildir. Hem, kudretini acze dönüştürebilecek ölçüsüz bir Rahmetten de beridir.  "Kemal” bir şeyin en mükemmel haline denilen bir sıfattır; Allah’ın hem Zatı hem de sıfat ve isimleri mutlak mükemmeliyette olmasından dolayı, Kemal bu isim ve sıfatların genel ve ku...
 • Bu Desteklemelerden Haberiniz Var mı?

  14 Eylül 2017 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Değerli okurlarım, dün bir basın toplantısına katıldık. Basın toplantısı Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün toplantısı idi. Sizlere bugün bakanlığın sağladığı destekler hakkında bilgi vererek köşe yazımı tamamlayacağım. İl Müdürlüğü tarafından basına verilen bilgi notunu sizlerle paylaşacağım ve aslında tarım ve hayvancılık alanında verilen desteklerin ne denli cazip olduğunu da ortaya koymuş olacağım. İşte o bilgi notu: 2017 Yılı Bakanlığımızca Hayvancılığa Yönelik Verilen Desteklemeler Ülkemiz hayvancılığının geliştirilmesi, sağ...