logo

‘Teröre Lanet Yürüyüşü’

Artvin Sokakları Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez Sesleriyle İnledi

Bütün Türkiye’de şiddetle nefretle kınanan, lanetlenen terör saldırılarına bir tepki de Artvin Ülkü Ocakları öncülüğünde yapılan ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ ile gösterildi.

 

Çok katlı Otopark önünde toplanan kalabalık terör örgütü aleyhinde sloganlar attı. Teröre lanet etkinliğine MHP İl Başkan Yardımcısı Okan Aktaş, MHP Merkez İlçe Başkanı Ekrem Kurt, MHP 26’ncı Dönem Artvin Milletvekili Aday Adayı Avukat Muhammed Altunal, Belediye Meclis Üyesi Tahsin Arslan, Artvin Ülkü Ocakları Şube Başkanı İrfan Kuzu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Türk Bayraklarıyla alana gelen vatandaşlara konuyla ilgili basın açıklamasını Ülkü Ocakları Artvin Şube Başkanı İrfan Kuzu yaptı. Kuzu yaptığı açıklamada ;”

Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne dil uzatan soysuzlar iyi dinleyin.

Vatan sevdasıyla canını hiçe sayan, ölürsem şehit olurum diye gururlanan bir millet üç beş çakala boyun eğmez. Uyuma Türk evlatları uyumayın uyanın artık, vatan

topraklarına göz diken kalleş PKK’ya fırsat vermeyin. Bizi biz yapan değerlerden ödün vermeyelim. Biz sabaha kadar şehit sayısını öğrenmek için uyumazken 400 vekil verseydiniz böyle olmazdı diyenlere prim vermeyelim. Eli kan kokan hainlere

sempatiyle bakan aptalları anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu gün biter yarın biter dedik sabrettik. Yeter artık ya bu kanı durdurun ya da bu millet durduracak. Buradan akıl vermek kolay diyen hainleri duyuyorum. Sizde beni duyun, biz ülkücü Türk milliyetçileri olarak her zaman ve her yerde bayağımızın gölgesinde ölmeye ve öldürmeye hazırız. Bunun için muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Kahraman ordumuzun şanlı askerleriyiz. Görev verilirse mevzilere cepheye gider kalleş PKK ya hak ettiğiniz dersi veririz” ifadelerini kullandı.

Ülkü Ocakları Artvin Şube Başkanı İrfan Kuzu konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Devletimizi hiçe sayan köpekler havlamaya devam etsin. Biz burada sağlam durduğumuz sürece onların yüzü gülmeyecek. Bir olalım birlik olalım vatan haini bölücülere nefes aldırmayalım. Çözüm süreci dediler analar ağlamasın dediler masal anlatıp durdular. Şehitlerimiz bu toprağa kan verirken analar ağlamadı mı? Ya da o soysuzların leşleri daha mı değerli. Gözlerinden düşen her damla yaş için o soysuzlardan bir baş isteriz. Şahadete eren her nefer için bir leş isteriz. Çözüm süreci yani ihanet süreci derhal sonlandırılmalı. Bu kan durmalı. Oğlu askerde analar rahat uyumalı.

Yıllardır söylediğimiz gibi soysuz PKK köpekleriyle, konuşarak cesaret vermeyin. Kraldan çok kralcı olan ezilen halkların kardeşliği diyen gruplara sesleniyorum. Sizin için canını feda eden aziz şehitlerimiz için neden susuyorsunuz. Bu vatan bu bayrak size ağır mı geliyor? Türkiye cumhuriyetinde ne mutlu türküm demek zorunuza mı gidiyor.

Allah yolunda, Kur’an-ı Kerim yolunda, Peygamber yolunda, Vatan ve namus yolunda can vermenin şehitlik makamına bizleri erdireceğini yüce Allah müjdelemiştir. Müslüman Türk milleti bu değerlere başını koyduğu için şanlıdır, namusludur, yüce Allah’ın yeryüzündeki aslanlarıdır.

Çok şehit verdik bizler bunlardan yılmayacak aksine onur ve gurur duyacağız. Gerekirse bu kutsallarımız için her birimiz göğsümüzü germiş, şehitlik makamına gerektiğinde ermeyi bekliyoruz. Haksız bir davada ölmektense Haklı bir davada şehit olmayı yeğleriz.

O Şehitler ki; gonca iken açtılar, vatan için serden geçtiler, şahadet muştusunu gül şerbeti yudumlar gibi kana kana içtiler… Bir hilal uğruna gurûb ederek gök kubbede bir hoş sada olup bu dünyadan göçtüler… O şehitler ki; milletlinin saadetini, devletinin yücelmesini, bayraklarının dünya durdukça hep öyle nazlı nazlı dalgalanmasını hayatlarının gayesi saydılar… Ay-Yıldızlı bayrağımızın mukaddes kan rengini soldurmamak için, binlerce defa kanlarıyla bayrağı al renge boyadılar.”

Ne Mutlu Türküm Diyene” “Vatan Sana canım Feda” sloganları atıldı

Kuzu’nun basın açıklaması sırasında,” Dişe Diş, Kana kan, İntikam intikam. Apo’nun Piçleri Yıldıramaz Bizleri. İmralı Basılsın, Apo asılsın. Ne Mutlu Türküm Diyene. Vatan Sana canım Feda” sloganları atıldı.

Basın açıklamanın ardından İnönü Caddesi üzerinden valilik önüne kadar yürüyen Artvinliler PKK ve Bölücübaşı Abdullah Öcalan aleyhine slogan attılar. Artvinliler ellerinde “Dişe diş, kana kan, intikam ve AKPKK dövizleri taşıyarak hem AKP hükümetini hem de PKK’yı protesto ettiler.

Terör Araç Konvoyuyla Protesto Edildi

Daha sonra Artvin Valiliği önüne gelen Vatandaşlar İstiklal Marşı okuyup “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye slogan atıp şehit olan asker ve polislerimiz için Kur’an-ı Kerim okudular, dualar ettiler. Buradaki faaliyetin sona ermesinin ardından vatandaşlar, araç konvoyu yaptı. Yoğun katılımın olduğu araç konvoylarında vatandaşlar arabalarını Türk Bayrağı ile süsleyip bölücü örgüt aleyhine slogan attılar. Gecenin sonunda ise arabalarıyla Artvin Kolorta mevkiinde bulunan Garnizon Şehitliği’ne gelen MHP’liler burada yatan şehitlerimiz için dualar okudular.

Share
1369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?