logo

“Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet” Demek İçin İş Bırakıyoruz!

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak Genel Başkan İsmail Koncuk’un terörle ilgili yaptığı basın açıklamasını Artvin Kamuoyu ile paylaştı. Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet demek için 17 Eylül Perşembe günü iş bırakılacak.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Artvin Şube Başkanı İsrafil Bayrak yaptığı basın açıklamasında; ”Aralarında Türkiye Kamu-Sen’in de bulunduğu 13 Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelerek 17 Eylül 2015 Perşembe günü düzenlenecek olan “Teröre hayır, kardeşliğe evet” yürüyüşüne ilişkin Genel Başkanımız İsmail Koncuk bir açıklama yaptı. Koncuk açıklamasında; “Son günlerde yeniden artan terör olayları neticesinde bugün neredeyse her ocağa* ateş düşmekte, ülkemizin dört bir yanı mateme bürünmektedir.

Binlerce yıldır bir ve bütün olarak aynı acı ile dertlenen, aynı sevinç ile mutlu olan milletimizi hiçbir gücün bölmeyeceğini dost düşman herkese ilan etmek zorunluluğu hasıl olmuştur.

Irkı, dini, mezhebi, etnik kökeni ne olursa olsun teröre ve teröriste lanet osun; askerimize, polisimize, korucularımıza ve kamu görevlilerimize uzanan eller kırılsın diyoruz!

Yapılan tüm hain planlara, kurulan tuzaklara ve içimizdeki hainlere rağmen binlerce yıllık birlikteliğimizi bozmayacağız.

Kararlıyız! Biz bu oyunu bozacağız; bu çemberi kıracağız! Teröre ve teröriste tepkimizi ortaya koymak, kardeşliğimizi bir kez daha tüm dünyaya ilan etmek için Türkiye Kamu-Sen ve  bağlı tüm sendikalarımız teröre karşı milli birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu gösterecektir.

Bu amaçla,  17 Eylül 2015 Perşembe günü öğleden sonra Ankara’da bulunan tüm kurum ve kuruluşlarda yarım günlük iş bırakma kararı alınmıştır.

İş bırakan tüm üyelerimiz saat 16:00’da “Teröre hayır, Kardeşliğe evet” yürüyüşünde hazır bulunacaklardır.

“Teröre hayır, kardeşliğe evet” mitingi 17 Eylül 2015 Perşembe günü, saat 16:30’da Ankara Sıhhiye Meydanından başlayacak ve Ulus’ta bulunan 1. Meclis önünde son bulacaktır. “Bayrağımızı alalım, yürüyüşe katılalım” ifadelerine yer verdi.

Share
349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?