logo

“Terör Sempatizanlarına İzni Vermeyeceğiz”

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrencileri Türk Bayrağıyla Terörü Lanetledi

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığı öncülüğünde Üniversite öğrenciler şehir yerleşkesinde basın açıklaması yaparak terör saldırılarını kınadı.

Öğrenci Konsey Başkanı yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “ Türkiye son zamanlarda hemen her gün yeni bir terör saldırısıyla güne uyanıyor. Memleket evlatları hain pusularda, kalleş tuzaklarda can veriyor. Anaların gözünden yaş, babaların yüreğinden hüzün, çocukların yüzünden acı eksik olmuyor. Elleri kınalanarak gönderilen yiğitler al bayrağa sarılarak dönüyor. Şehitlerimizin acısı milletimizin yüreğine adeta bir kor olup düşüyor.

Yaşanan son olaylar ırkçı bölücü terör örgütünün iğrenç yüzünü bir kez daha gün yüzüne çıkarmıştır. Eşkıyadan özgürlük savaşçısı yaratmak isteyenler bir kez daha yanılmıştır.

Bu süreçte kendinizi bir anda kargaşa ve kaos ortamının içinde bulabilirsiniz. Son derece soğukkanlı ve sakin olup provokasyona asla ve asla gelmeyin. Bizim ten, renk, memlekete bakarak insanları ayrıştırmamız söz konusu dahi olamaz. Biz ayrıştıran değil birleştireniz. Bugünlerde her zamankinden fazla birliğe beraberliğe ihtiyacımız olduğunun farkındayız. Bin yıllık kardeşliği yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. İnsanların Allah’ın emaneti olduğu düşüncesiyle vatanımıza, milletimize bayrağımıza sahip çıkan herkes bizim öz be öz kardeşimiz bileceğiz. Şartlar ne olursa olsun, hava ne kadar karanlık olursa olsun biz varsak umut var demektir. Türk milletinin geleceği, kurtuluşu Türk Gençliğidir.

‘Türk Milleti Teröre Haklı Olarak Tepki Göstermektedir’

Bayraklar evlere asılırken, milli ve demokratik itirazlar yurdumuzun her köşesinde beklendiği üzere yeşermekte, mesafe almaktadır. Bunlar oluyorken, etnik kavga ve karışıklığının önü de açılmamalıdır. Taşkınlıktan ve ölçüyü kaçıran heyecan selinden uzak durmak, sağduyulu ve soğukkanlı hareket etmek herkesin en temel tarzı olmalıdır. Önemle dikkat lazımdır ki, bir kıvılcım Türkiye’nin yanmasına, iç kargaşaya çakılmasına yetecektir. Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak asıldır” ifadelerine yer verdi.

Türk Milleti  teröre yardım ve yataklık eden yerli ve yabancı bütün unsurları hafızasında tutacak ve hesapların görüleceği günü sabırsızlıkla bekleyecektir. Milli birlik ve bütünlüğümüze kast eden herkes bu ihanetin bedelini de ödeyecektir. Türk milletinin sabrını sınayanlar, gücünü test edenler mukadder yenilgileriyle muhakkak yüzleşecektir. Ölüm ve vahşet; insan, millet ve din seçmez! Her koşul ve şart altında çirkindir, şeytanidir ve lanetlenmelidir.

İşte bugün bu meydanda toplanan Türkiye sevdalıları, milliyetçi Türk gençliği haykırmaktadır: Hepimiz Mehmetçiğiz! Hepimiz şehit oğlu şehit Müslüman Türküz!”

Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu ve sıkıntılı dönem neticesinde üniversitelerde bölücü terör örgütü üyeleri onların yalakaları sempatizanları cesaret bulup Teröre zemin hazırlamaya çalışmaktadır. Terörü masum gösterip teröristleri halk kahramanı edasıyla karşılamaktadırlar.milletimizin  temellerini oluşturan öğrenciler bu oyuna gelmiycektir. Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri olarak hiçbir terör örgütüne üniversitemizde rahat yüzü göstermeyeceğimizi ve  örgüt Propagandası yaptırmayacağımızı bildirmek için Toplandık. Tek kurtuluşumuz okumuş kültürlü  vatan millet sevgisiyle dolu Allah korkusu olan bireyler olmaktır. Ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak boynumuzun borcudur. Kahpe düzenin yiğit çocukları olarak üzerimize düşeni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Okumak istiyorSanız kimse size mani olmayacak. Ama burada üniverste içinde herhangi bir yapılanmaya giderseniz eylem gösteri yapar diğer öğrenci arkadaşlarımızın da huzurunu kaçırırsanız buna izin vermeyeceğimizi bir kez daha tekrarlamak isterim . Burada yapmaya çalıştığımız üniversitemizi tamamen ilim irfan yuvası haline getirmeye çalışmak. Olması gerektiği gibi sadece bilgili birikimli bireylerin yetiştiği bir yer olarak hatırlanmasını sağlamak . Bu siyasi süreçte tüm toplulukların sağ duyulu ve sakin olması gerekmektedir. Çıkarılacak herhangi bir kıvılcım ülkemizi kaosa sürükleyebilir. Akıllı davranmalıyız. Birlik olmalı karışıklık çıkaranlara müsade etmemeliyiz. Bu günün öğrencileri yarın ülke yönetiminde aktif rol alacak bireylerden oluşur. Güzel ülkemizin karanlık dönemlere sürüklenmesini önleyelim. Kimseye maşa olmayalım. Ulu önder Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etmiştir.

Bu vatan, toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır;
Bir tarih boyunca, onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir…

Tutuşup: kül olan ocaklarından,
Şahlanıp: köpüren ırmaklarından,
Hudutlarda gaza bayraklarından,
Alnına ışıklar vuranlarındır…

Ardına bakmadan yollara düşen,
Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan,
Huduttan hududa yol bulup koşan,
Cepheden cepheyi soranlarındır…

İleri atılıp sellercesine,
Göğsünden vurulup tam ercesine,
Bir gül bahçesine girercesine,
Şu kara toprağa girenlerindir…

Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için görev yaparken şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Türk Milleti’nin başı sağolsun.! Daha sonra öğrenciler “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarıyla dağıldılar.

Etiketler: » » »
Share
867 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?