logo

Teras Resto Kafe Bar Yeni Yüzüyle Karşınızda!

Artvin’de uzun yıllardır hizmet veren Teras Resto Kafe Bar, yeni yüzüyle Artvin halkının hizmetine devam dedi.

İlimizde 18 yıllık esnaflık yapan ve son dört yılını Artvin Merkez’de Teras Resto Kafe Bar, işletmeciliğiyle devam eden Çetin Tugay, basın mensuplarıyla bir araya gelerek işletmesi ve sektör hakkında bilgiler verdi.

Artvin’de hizmet sektörünün oldukça zor olduğunu ifade eden Tugay, özelikle garson ve usta bulma konusunda zorlandıklarını söyledi.

İşletmeciliği eşi Fatma Tugay ile yaptığını söyleyen Tugay, hatta 5 aylık bebekleri Öykü’yü demekanda büyütmek zorunda kaldıklarını belitti.  Sektörün yeniliğe açık olduğunu ifade eden Tugay, yenilik yapılmadığı takdirde müşterilerinde tercihlerini değiştirdiğini ifade etti.

“Hazıra Kaçmıyoruz, Lezzet Önceliğimiz”

Artvin’in sevilen işletmecisi Çetin Tugay, sürekli yenilik aradığını,Artvin halkına kalitelihizmet vermenin her şeyden önemli olduğunu belirterek, hazıra kaçmıyoruz lezzet önceliğimizdir” dedi.

Yeni bir menü yeni bir damak tadıyla müşterilerine kaliteli lezzetleri buluşturacak olan işletmeci Tugay, işletmesinde kullandıklarını et, bal, zeytin, yağ gibi yiyeceklerin tamamının yerli yani Artvin’den temin ettiğinin altını çizdi. Hazıra kaçmadıklarını açıklamalarında söyleyen Tugay, lezzet öncelikli işletmemizde 110 kişiye aynı anda hizmet verebiliyoruz, haftanın üç günüde canlı müzik imkanısunuyoruz” dedi.

Geniş ferah ve huzurlu bir aile ortamı tasarlamak istediklerini ifade eden Tugay, çeşitli lezzetleri müşterilerine tattıran meşhur Samsunlu Usta Hüseyin Yaman’la çalıştıklarını belirtti.

Usta ve Garson Sıkıntısını Artvin Esnafı Çekiyor

Artvin’de hizmet sektörü hakkında bilgi veren Tugay, “bu sektörde her zaman garson ve aşçı sıkıntısı çekiyoruz.  İlimizde birkaç usta var onlarda kendisini geliştirmiyor. Onlara bir menü sunuyoruz ben yapamam diyorlar. Kendilerini geliştirmiyorlar. Ben dönem dönem il dışına çıktığımda oradaki mekanlarda gördüğüm yenilikleri kendi işletmeme taşıma uğraşı içinde oluyorum. Bizim sektör sürekli yenilik isteyen bir sektör” dedi.

Artvin esnaflarının elaman sıkıntısı olduğunu söyleye Tugay,  Artvin Çoruh Üniversitesi’nde turizmle ilgili bir bölümün açılması gerektiğini ifade etti.

Kahvaltısı Oldukça İddialı

Samsunlu Usta Hüseyin Yaman, hünerleri sergilediği bir birinden lezzetli yiyeceklerin yanı sıra kahvaltıda oldukça iddialı olduğun ifade etti. Kahvaltı menusu içinde yağ, bal, zeytin, yumurtanın tamamını Artvin’in köylerinden temin ettiğini ifade eden çetin, kahvaltıda iddialı olduğunu belirterek sözlerini tamamladı.

Share
2102 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?