logo

Telekomsporlu Kort Tenisçilerinden büyük başarı

Artvin Telekom Spor Kulübü 57 lisanslı,33 lisansız sporcusu ile Kort Tenisi alınanda faaliyet göstererek ilimiz sporuna değer katmaya devam ediyor. Telekomspor’un kort tenisi sporcularından arka arkaya başarı haberler gelmeye devam ediyor.

2014 Yılı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün yaş kategori turnuvasında Artvin Türk Telekom Spor Kulübü sporcusu Ece Ersöz İl Şampiyonu olmuştu. Kulüp sporcusu başarılarının devamında 2015 yılında 27 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmiş olan dünya tenisinin yaşayan efsanesi olarak bilenen Roger Federer’in katıldığı TEB- BNP Paribas İstanbul Open Erkekler Tekler Turnuvasında mücadele etme başarısı göstermiştir. Ayrıca 81 ilde 12 yaş ve altı il birincilikleri turnuvasında ilimizde 24 Nisan 2015 tarihinde düzenlenmiş olup, sporcumuz Ece Ersöz, İl şampiyonu alarak son iki yılın İl Şampiyonu unvanını elinde tutmaya devam ediyor.

2015 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri Kort Tenis branşın da Artvin Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları 2 İl birinciliği, 1 Karadeniz Bölge Birinciliği başarısı ile ilimizi gururlandırmışlardı. Karadeniz Bölge Birincisi olan Menderes Koleji Öğrencileri Sude Ağdemir ve Azra Ağdemir ilimizi İzmir Türkiye Şampiyonası’nda başarı ile temsil etmişlerdi.

11-14.06.2015 tarihlerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Tesislerinde organize edilen Tenis Federasyon 12 Yaş Turnuvasında Artvin Türk Telekom Spor Kulübü sporcularından Sude Ağdemir Grup 1. olarak Şampiyonluk maçı yaparak Turnuva İkincisi olmuştu. Ece Ersöz Grup 2. olarak Turnuva üçüncülük maçını kazanarak Turnuva üçüncüsü olmuştu.

Telekom Spor Kulüp Başkanı Orhan Ağdemir, “Sporcularımızın Sportif başarısından tüm zorluklara rağmen emeği olan Antrenörümüz Sema Ağdemir Hocamıza sonsuz teşekkür ederim. Sporcularımızın gelişimine daima katkıda bulunan Türk Telekom İl Müdürümüz Sayın Ali Naci Alpay Bey’e sporcularımız, ailelerimiz ve Artvin Türk Telekom Spor Kulübü adına teşekkür ederiz. Türkiye’nin En Değerli Markası ve Türk Sporunun En Büyük taraftarı olan Türk Telekom; sportif alandaki desteğini de sürdürecektir. Spora sevgiyle bağlı çalışanlarımızın ve başarılı sporcularımızın sağladığı enerjiyle sürdürülebilir başarılar için yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Saygılarımla. Bereketin zenginliği kalbinize ve sofralarınıza yansısın. Hayırlı Ramazanlar, Hayırlı İftarlar” dedi.

Ç.P.

Etiketler: » » » » »
Share
2138 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?