logo

Telefondan Faruk Çelik’i Ele Geçirme Planı Çıktı!

Artvinli hemşerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Faruk Çelik ile ilgili 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında yapılmak istenen bir eylemin olduğu Samsun’daki 15 Temmuz soruşturmasında ortaya çıkarıldı. Ulusal medya tarafından konuyla ilgili yapılan haberde 15 Temmuz gecesinde darbe girişimcilerinin Faruk Çelik’i ele geçirmeye çalıştıkları ve yanındaki korumaların durumlarının telefonla sorulduğu ileri sürüldü.

Konuyla ilgili olarak ulusal medyada yapılan haberlerde Artvinli hemşerimiz Faruk Çelik’e karşı yapılmak istenen eylem; “ Samsun’daki 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturmalar kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda görevli iki üst düzey ismin darbe girişimi gecesi yaptıkları yazışmalar da ele geçirildi. Yazışmayı yapanlardan birinin bakanlık müşavirlerinden biri olduğu iddia edilirken, yazışmalardan darbecilerin Bakan Faruk Çelik’i ele geçirmeyi planladıkları anlaşıldı.

Yazışmalarda Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i ele geçirmeyi planladıkları anlaşılan darbeciler, bakanın yerini tespit ettikten sonra yanındaki korumaların durumunu soruyor. Darbecilerden biri ‘Üç tanesi bizden’ cevabını veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öldürülüp öldürülmediğini soran darbeci, diğer darbeciden ‘Abiler öldürüleceğini söylediler’ cevabını alıyor.

Telefondan Çıktı

Samsun’da 15 Temmuz darbe girişimine karşı yürütülen bir soruşturma kapsamında tutuklanan eski polis memuru Y.A’nın telefonunun Emniyet tarafından yapılan dijital incelemesi neticesinde darbe gecesi yapılan Whatsapp görüşmelerinin kayıtlarına ve bazı yazışmalara ait fotoğraflara ulaşıldı. Fotoğraftaki kayıtlardan birinde o akşam ele geçirilmeye çalışılan Bakan Faruk Çelik’e yönelik eylem planları da var. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki soruşturma dosyasına giren kayıtların detayları darbecilerin o akşam ne kadar gözü dönmüş bir şekilde hareket ettiğini de gösteriyor” şeklinde haber yapıldı.

Share
743 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?