logo

Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak İçin

İnsanlar yaptıkları ile değerlendirilir. Ak Partinin kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sadece kendi gibi düşünenler için değil tüm ülkemiz için yaptığı hizmetler ortada iken sırf ideoloji uğruna kazanımları görmemek ve inkar etmek mantıkla izah edilir değil. Ben yapılan hizmetleri yazmaktan ziyade bu yazımda  Türkiye’nin bir numaralı sorunu olan terörün çözüm anahtarının Cumhurbaşkanımızda olduğunu ele alacağım.

Hepimiz biliyoruz ki, terörü bu ülkenin başına bela eden güçler ülkemizin enerjisini  hep bu alana yönlendirmiş ve ülkemizi ekonomik alanda milyarlarca dolar zarara uğratmış binlerce şehit vermemize sebep olmuş, Kürt-Türk kardeşliğini zedelemiş, darbelere sebep olmuş, eroin, mazot ve insan kaçakçılığını yaygınlaştırmış ve neticede ülkemizi istikrarsızlaştırmıştır.

Ama Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider çıkmış. “Durun bakalım, benim ülkemde terör bitmeli gerekirse baldıran zehiri içerim” diyerek olaya el koymuştur. Çözüm süreci adı altında terörü bitirmek için adımlar atmıştır. Doğu ve Güney Doğulu Kürt kardeşlerimize kültürel halklarını vermiş, 260 katrilyon  yani 100 milyar dolarlık hizmet götürmüş, havaalanları yapmış, asimilasyon ve inkar politikalarını bitirmiş, Kürt kardeşlerimize  kardeşiz diyerek hizmet etmiştir. Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan her ilde dediği gibi, Doğu ve Güneydoğu illerinde de, özellikle Siirt, Diyarbakır ve Batman ziyaretlerini TV’den izledim ve gördüm ki söylem değişikliği yapmadan Sayın Erdoğan “Tek  Vatan, Tek  Devlet, Tek Millet ve Tek  Bayrak’’  vurgusunu yaptı. Ayrıca bir olalım, diri olalım iri olalım birlikte Türkiye olalım diyerek Üniter Devlet olma bilincini Doğulu kardeşlerimizle paylaşmıştır.  Cumhurbaşkanımızın Toplu açılış programlarında Ay Yıldızlı bayraklarla karşılanması, terör örgütünün siyasi uzantılarının ve terör örgütünün doğulu Kürt kardeşlerimize   yaptıkları zulmü anlatması ülkemiz adına birlik beraberliğimiz adına sevinmemiz gereken bir durumdur diye düşünüyorum. Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın bu  mitinglerini izlerken, bu ülkenin bir vatandaşı olarak  sayın Cumhurbaşkanımızla gurur duydum.

İşte bu sebeplerden dolayı hizmet ve gönül insanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  ülkemizin geleceği adına  terör sorununu bitirmek için kalbine taş bağlayıp adım atması başlı başına desteklenmesi gereken bir siyasi liderdir. Barışa inanan, bataklığın kurutulacağına inanan bir kişi olarak Huzur ve barışın uzun vadede geleceğinin anahtarının yine milletin ferasetinde olacağını düşünüyorum. Çünkü Milletimizin çoğunun en güvenilir lider olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı ve onun kurduğu AK Parti’yi   gördüğünü biliyorum. Çözümü herkesin istediği fakat çözüme giden yolları aralayan  iradeye sahip çıkmak, çözüme evet demek olduğunu biliyoruz. Çözümün anahtarı milletimiz, milletimizin iradesinin de Recep Tayyip Erdoğan ve onun arkadaşları olacaktır.

Tek dertleri ülkesine ve milletine hizmet etmek olan seçilmiş Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız’ın gücüne güç katmak için 7 Haziran Genel seçimlerinde  önce  ülkemiz deyip Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge İnsan Ahmet Davutoğlu’na  çok daha güçlü destek vermemiz gerekir diye düşünüyorum. Ben ülkemizde terörün bitmesi ve aldığımız hizmetlerin  kat kat gelmesi için İCRAATLARI destekleyeceğim, ya siz….

Share
1137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?