logo

Tayini Çıkan Komutanlar Onuruna Veda Yemeği Düzenlendi

Artvin Valisi Kemal Cirit, yaklaşık 2 yıllık görev sürelerinin ardından tayinleri çıkan Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik onuruna veda yemeği düzenledi.

 

Kafkasör Yaylasında bulunan Koliva Otel’de düzenlenen veda yemeğine Artvin Valisi Kemal Cirit, tayinleri çıkan Garnizon Komutanı Mehmet Kip ve İl jandarma Komutanı Mustafa Çelik, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Adalet Komisyon  Başkanı Mesut Toktaş, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mehmet Duman, Vali Yardımcısı Hasan Ongu, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Adıgüzel, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.

Artvin Valisi Kemal Cirit, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmasında; ilimizdeki görev süreleri sona eren Mehmet Kip ve Mustafa Çelik Albay’ın görev yaptığı süre içerisinde verimli ve özverili çalışmalar sergilediğini söyledi.

Hem Garnizon Komutanın hem de İl Jandarma Komutanının bir hafta 10 gün içerisinde Artvin’deki görevlerinden ayrılacağını ifade eden Vali Cirit; “Garnizon Komutanımız İstanbul’da İl Jandarma Komutanımızda Erzurum’da bundan sonra ki mesleki hayatlarına devam edecekler. Görevleri sürecinde her iki komutanımızdan da memnunum. Coğrafi şartları gereği buralarda görev yapmak zor. Ama bu coğrafyayı herhangi bir yerde göremeyeceğimiz içinde buralarda görev yapmayı ayrıcalık olarak görüyorum Burası huzurlu bir kent. İnsanların bir birine saygı ve hürmeti oldukça yüksek. Demokratik alanda da ülkemizde ciddi anlamada örnek olabilecek olgunluğa sahip. Hangi alanda görev yaparsanız yapın Artvinliye hizmet etmekten mutluluk duyduğunuza inanıyorum. Yerelde yürütülecek hizmetlere kamu olarak ne kadar destek olabilirsek, vatandaşın hayatını ne kadar kolaylaştırabilirsek bulunduğumuz alanda o kadar başarılıyız demektir” dedi.

Tayini çıkan Garnizon Komutanı Mehmet Kip ise 2 yıl önce 22 Ağustos’ta Garnizon Komutanı ve Tugay Komutan Yardımcı görev unvanıyla Artvin’e atandığını ve her şeyin bir başlangıç ve sonu olduğu gibi bu iki yıllık sürecinde çok çabuk bittiğini söyledi. Kip, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türk Silahlı kuvvetlerinde bu aylar değişimin olduğu aylarıdır. Herkes görevini bitirip yeni görev yerine gider. Artvin ili bizim hayatımızda hiç unutamayacağımız bir yer edinmiştir. Burada kurumlarla ve vatandaşlarla sıcak bir diyalog içinde görev yaptım. Biz ayrılıyoruz ama gönlümüz Artvin’de” diye konuştu.

Artvin’de 8 Temmuz 2013 tarihinde başladığı görevini 8 Temmuz 2015’te başka bir görev için bırakacağını söyleyen İl Jandarma Komutanı Mustafa Çelik ise tayininin Erzurum İl Jandarma Komutanlığına çıktığını ifade ederek Artvin’den kopmadığı için çok memnun ve mutlu olduğunu kaydetti.

Çelik;  “Sınır iliz, gelip gitme imkanımız olacak. Erzurum’a geldiğinizde kapımız sizlere her daim açık. Biz burada hep güzellikler içinde görev yaptık. Hiç birinizin desteğini unutmamız mümkün değil. Hakkınızı helal edin” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Vali Cirit, her iki komutana da üzerinde Artvin’e özgü sembol ve figürlerin olduğu plaket ve birer sandık hediye etti.

Garnizon Komutanı Mehmet Kip, İstanbul Beşiktaş Bölge Komutanlığına atanırken Jandarma Komutanı Mustafa Çelik’te Erzurum İl Jandarma Komutanlığına atandı.

AVBM

Share
3067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?