logo

Tayfun Talipoğlu, Kalemiyle Artık 08 Olay’da

Artvin’in en önemli medya kuruluşlarından biri olan Çoruh Postası ve 08 Olay ailesi ülkemizin en önemli gazetecilerinden biri olan Tayfun Talipoğlu’nu yazar kadrosuna kattı.

Artvin’in en fazla takip edilen medya kuruluşlarından biri olan Ajans Çoruh’un yayın kuruluşlarının yazar kadrosuna çok güçlü bir isim katıldı. Artvin’de yazar kadrosu ile sürekli dikkatleri çeken ve ülke gündeminden de önemli isimlere yazı yazdıran Ajans Çoruh’un Çoruh Postası ve 08 Olay Gazeteleri’nde artık ülkemizin en önemli gazetecilerinden biri de yazı yazacak. Bu isim Tayfun Talipoğlu oldu. Halk Tv’de yeniden BAMTELİi Programlarına yeniden başlayan Tayfun Talipoğlu, programının adını taşıyan internet sitesinde de yazılarını yayınlayarak ülke gündeminde sürekli gündem oluyor. Yazdığı yazıları ve yaptığı programları ile adından sıkça söz ettiren Tayfun Talipoğlu, yakın arkadaşı olan Ajans Çoruh İmtiyaz Sahibi Tolga Gül’ün yazarlık teklifini büyük bir memnuniyetle kabul etti. Yol hikayesi BAMTELİ ile Artvin’e geldiğinde Artvinliler tarafından büyük samimiyetle karşılandığı ve Artvin’de önemli dostlarının olduğunu belirten Tayfun Talipoğlu, hayatında önemli yeri olan Artvin’in önemli medya kuruluşlarından birine arkadaşı Tolga Gül’ün Ajansına yazı yazacak olmaktan da mutlu olacağını ifade etti.

Gül aracılığıyla Artvin’deki dostlarına ve Artvin halkına selam gönderen Tayfun Talipoğlu, bulduğu ilk fırsatta da Artvin’e geleceğini söyledi. Tayfun Talipoğlu’nun ilk yazısı www.08olay.com  internet haber portalında hemen ve Çoruh Postası Gazetesi’nin ilk sayısında yayınlanacak. Talipoğlu’nun yazıları Artvin’de de büyük ses getirecek.

Tayfun Talipoğlu kimdir?

Doğum Yeri  : Kars / Türkiye

Tayun Talipoğlu, 1.1.1962 –Kars ilimizde doğdu. (1962’de Kars’ta doğdu),gazeteci, televizyon yapımcısı. İlkokulu Malatya Şeker İlkokulu ve Eskişehir Yunus Emre İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu Eskişehir’de, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. Siyasi görüşleri nedeniyle kaymakam yapılmadı ve bu süreçte kargoculuk, Ankara düğün salonlarında ve pavyonlarında orkestra solistliği gibi birçok değişik iş yaptı. Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamına önce Star1’de, sonra ATV’de haber muhabiri olarak devam etti. 1995 yılından itibaren önce ATV’de, 1999’dan beri de NTV’de Bam Teli programını hazırlayıp sunarak mesleğine devam etmektedir. Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet ve T.C. Resmî Gazete gazetelerinde köşe yazarlığı da yapan Talipoğlu evli ve bir çocuk babasıdır.

Benim Yolum, Ne Çoktular Ne Kadar Çocuktular, Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi, Çoluk Çocuk Yazıları, Eşekle Gelen Aydınlık yayınlanmış kitaplarıdır. Seyyah ve Bam Teli Yol Müzikleri adlı şiir ve türkü kasetleri de vardır.

Haziran 2008’den itibaren TRT-1 de Bam Teli programının yanı sıra Nasılsınız isimli bir tartışma programı vardır. Aynı zamanda Türkiye’e Unicef’in ve Unicef Türkiye Milli Komitesi’nin ortak karar alarak atadığı tek Unicef İyi Niyet Elçisidir.UNİCEF’e birçok katkıda bulunmuştur. 23 Nisan 2000’de 10 dernek yararına yürüttüğü barış kampanyasıyla başladı bu çalışmaları.

2011 yılında Tv8’de Bamteli adlı programına yeniden başladı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler için CHP’den Aydın Milletvekili adayı olmuştur.

Etiketler: » »
Share
1318 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?