logo

reklam

Taşeron Sorunu Artık Bir Ülke Sorunudur

ÖZ Büro İş Sendikası Artvin Başkanlığından Taşeron Sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sendika binasında yapılan basın açıklamasında önemli konulara değinildi.

Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Büro İş Sendikası Artvin İl Başkanı İrfan Gülle, yapmış olduğu basın toplantısında;“Artvin ilinde Toplu İş Sözleşmesi (TİS)  ile  elde ettiğimiz kazanımlar oldu. Bu kazanımlar üyelerimize maddi anlamda ufak bir nefes aldırdı, ancak asgari ücretin az olması ve kesilen vergi dilimlerinin de fazla olması nedeniyle taşeron personelinin halen daha maddi anlamada sıkıntı çektiğini biliyoruz. Bu sıkıntılar ancak hükümetin söz verdiği kadro ile çözülmesini ümit ediyoruz. Kadro konusunda bu yıl sonuna kadar açıklanması beklenen statü  tam işçi kadrosu olması gerekmektedir.  Medya da ve geçmişte açıklanan  Özel Sözleşmeli Personel (ÖSP) statüsü tamamen boş bir hikayedir.  ÖSP denilen sözde kadroyu asla kabul etmeyeceğiz.” dedi.

Şanlıurfa’da yapılan toplantıda Öz Büro İş Sendika Genel Başkanı Baki Gülbaba’nın yapmış olduğu açıklamasını hatırlatarak; “Taşeron sorunu artık bir ülke sorunudur, basite indirgenmemeli, hafife alınmamalı, maliye bürokrasisine terk edilmemelidir. Bu sorun, TBMM’de, çok yakın bir zamanda hükümetin hazırlayacağı tasarının yasalaşması şekliyle artık sonlandırılmalıdır. Taşeron konusu yeni Türkiye’nin, güçlü Türkiye’nin ayıbıdır, taşeron hukuksuzluktur. Artık Türkiye bu hukuksuzluktan bir an önce kurtarılmalıdır. Bu sorunun kısa süre içinde bitirileceğini düşünüyorum. Hükümetin, taşeron konusunun mutlak anlamda yeni yıl gelmeden çözülmesi gerektiğine dair bir noktada olduğunu biliyoruz.”

Taşeron konusunun ülkede yanlış değerlendirildiğini ve istismar edildiğini öne süren Gülle, artık bu haksızlığın giderilmesi gerektiğini belirtti.

Share
381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?