logo

Tarımcılardan Çağrı Var

Projeni Getir Yüzde 50 Destek Bizden

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesine ait 12 Projenin Hibe Sözleşmesi imzalandı.

 

9.Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı çerçevesinde Artvin ve ilçelerinde; 9 adet Ahır ve Ağıl, 1 adet Çay İşleme Tesisi ve 2 adet Arıcılık Ürünleri İşleme ve Paketleme Tesisi yatırıma alındı. Projelerin toplam tutarı 14 Milyon TL olup yatırımların tamamlanması halinde yatırımcılara 6 Milyon TL hibe ödemesi gerçekleştirilecek.

S.S. Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından uygulanacak olan ve Bakanlık tarafından onaylanan Arıcılık Ürünleri İşleme ve Paketleme Tesisi ve Laboratuvar Projesinin hibe sözleşmesi, İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu ile Yatırımcı kuruluşu temsilen Kooperatif Başkanı Hasan Yaşar tarafından imzalandı.

Proje kapsamında S.S. Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından Artvin İli Merkez Taşlıca Köyü’nde Bal Süzme ve Paketleme Tesisi kurulacak olup Bakanlık tarafından 1 Milyon TL hibe sağlanacak.

Yapılan imza töreninde İl Müdürü İshak Hacıkamiloğlu “İlimizde yatırıma alınan Projelerin hayata geçmesiyle Artvin’de 101 kişiye istihdam sağlanacağını, İlimize yaklaşık 14 Milyon TL’lik yatırımın kazandırılıp bunun % 50 si olan 6 Milyon TL hibe ödemesinin Bakanlığımız tarafından karşılanacağını söylemiştir. İl Müdürümüz ayrıca S.S. Taşlıca Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin uygulayacağı proje için de Artvin’in gelir kaynakları arasında en önemlilerinden biri olan balın işlenerek paketlenmesi anlamında önemli miktarda artış sağlanacağını belirterek, Artvin’de tarımsal sanayinin gelişmesine bu desteklerle katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirmiş ve yatırımların Artvin’e hayırlı olması temennisinde bulunmuştur”

Yatırımcı Kooperatif Başkanı Hasan Yaşar ise “Bakanlığımızın verdiği bu desteklerin yerini bulacağını ve Artvin ekonomisine bir ivme kazandıracaklarını” belirterek, “Bakanlığımıza ve İl Müdürlüğümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Share
449 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?