logo

reklam

Tarihçi Sinan Meydan Artvin Basınıyla Bir Araya Geldi

Baba Ocağı Artvin’e annesinin yanına ailesiyle birlikte gelerek 10 gün tatil yapan Tarihçi Sinan Meydan,ADD Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Topaloğlu ve Artvin Basınıyla bir araya geldi.

Şavşat SaylıcaKöyü’nden olan Sinan Meydan ilçe merkezinde Artvin yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ADD Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Topaloğlu,  hemşerimiz Tarihçi Sinan Meydan’a ADD Artvin Şube Başkanı Ayla Varan ve eski başkan Ahmet Biber’in çok arzu etmesine rağmen gelemediğini selamlarını gönderdiklerini iletti.

Topaloğlu, ileride belirlenecek bir tarihte Atatürk ve Cumhuriyet üzerine bir panel düşünüldüğünü anlattı. Topaloğlu, “Sinan Meydan Artvin’in, Türkiye’nin Atatürk alanında araştırmalar yapmış, onlarca kitap yayınlamış genç ve donanımlı bir arkadaşımız. Memleketinde bir panel yapması düşüncemiz var. Çok da güzel ve anlamlı olur. Detayları daha sonra konuşuruz. Biz sadece bugün size hoş geldiniz demek, tanımak ve sohbet etmek için geldik.”dedi.

Sinan Meydan gazetecilerle sohbetinde tatil için Artvin’e Şavşat’a geldiğini, annesini, köyünü, ilçesini, akrabalarını, arkadaşlarını ziyaret ettiğini, hasret giderdiğini, memleket havası aldığını söyledi. 10 günlük tatilin ardından Şavşat’tan ayrılan Sinan Meydan yazılarına, söyleşi programlarına  devam edeceğini, uygun bir zaman oluştuğunda meslekti Artvin’de mutlaka söyleşide bulunmak istediğini, bunun için zaman ve diğer şartların  uygun olmasının yeterli olacağını belirtti. Tanışma ve sıcak sohbetin ardından gazeteciler Sinan Meydan ve ailesi teşekkür etti.

Sinan Meydan Kimdir?

Sinan Meydan, 1975 yılında Artvin’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Artvin Şavşat’ta tamamlandı. 1993 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1997 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarından itibaren Atatürk ve yakın tarih üzerinde çalıştı. 1997 yılından beri Eski Türk Tarihi, Atatürk ve Cumhuriyet tarihi üzerine araştırmalar yapan ve çok sayıda kitap yazan Meydan evli ve iki çocuk babasıdır.

Share
455 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?