logo

Talat Alkan Üçüncülük Kupası İle Artvin’e Döndü

Büyük Erkeklerde Artvin Spor Kulübü Sporcusu Talat Alkan 3. Oldu

 

24 Şubat Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 36. Uluslararası Trabzon yarı maratonu, 21. Halk koşusu ve 10 Kilometrelik koşu düzenlendi. Büyük Erkeklerde Artvin Spor Kulübü Sporcusu Talat Alkan 1:21:55 dakikalık derecesi ile 3 oldu.

Yarışma sonrası 3’lük kupası ile Artvin’e dönen Alkan, koşuyu Madene hayır yazılı forma ile tamamladı. Maratoncu Talat Alkan yaptığı açıklamada;  “Artvin Spor Kulübü ve Artvin adına katıldığım 21 kilometrelik yarı maratonda 3. Lük kupası ile dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yine ilk sıraları yabancılar aldı. Her zaman söylediğim gibi organik koşan belki de tek sporcuyum.  36. Yarı Maraton Trabzon koşusunda Adana koşusu derecemi 2 dakika, Yunanistan’da yapılan Başkan koşusunda aldığım derecemi 7 dakika daha geliştirdim.

Şimdi 4 Dakikaya İhtiyacım Var!

Şimdi benim ihtiyacım. 4 dakikadır. Koşularımı 4 dakika daha geliştirdiğimde bu yıl Eylül Ayı’nda yapılacak İtalya Büyük Erkekler Yarı Maraton Koşusunda Türkiye’ye “Altın Madalya”  ile döneceğim. Her geçen gün hedefe biraz daha yaklaşıyorum.  Bu başarımda emeği geçen, bana destek veren başta kulübüm Artvin spor Kulübüne İrfan Yıldırım ve Yönetim kuruluna, Artvin Halkına ve özellikle desteğini hiç esirgemeyen Artvin yerel basınına ulusal basın temsilcilerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

46 yaşında hala 21 kilometre koşuyor olmasını Artvin’in doğasına bağlayan Alkan, Artvin’in oksijen üreten bir fabrikadır olduğunu ifadelerine ekledi. Alkan yaptığı açıklamalarının devamında; “Trabzon 36. Yarı Maratonda “Madene Hayır” yazısıyla koştum. Bursa’dan yarışmaya katılan Artvinli maratoncu Engin Gülenç’in teklifi ve fikri bugünlerde Artvin’de yaşadığımız maden sorununa dikkat çekmek için çok yerindeydi,  böyle bir fikirle koştuk. Çok güzel ilgi gördük ve alkış aldık. Ben 46 yaşındayım ve 21 kilometrelik Yarı maraton’da hala sporcuysam ve üçüncü olabiliyorsam ve yine İtalya’dan altın madalya ile döneceğime yürekten inanıyorsam;   Bu Artvin’in temiz havasıyla gelişen ciğerlerim sayesinde olmuştur. Artvin, ormanlarıyla, coğrafyasıyla oksijen fabrikasıdır. Burayı sonsuza dek korumalıyız. Artvin bizim değil. Dedelerimizin torunlarına verilmek üzere verilmiş kutsal bir emanettir. Bizim kültürümüzde emanet hıyanet yoktur. Onun için bu madenin Cerattepe’de çıkmaması gerekiyor. Madensiz olur ama Artvin ’siz olmaz” dedi.

Artvin Spor Kulübü Başkan yardımcısı İrfan Yıldırım, Sporcuları Alkan’ın başarısının Artvin’in başarısı olduğunu belirterek; “ Sporcumuz Talak Alkan, katıldığı her yarışmada derecesini yükseltiyor. Trabzon’dan kupa ile gelmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Sporcumuzun hedefi büyük erkeklerde Avrupa ve dünya şampiyonluğu. Bu çok mutluluk verici bir olgudur. Kendisine imkanlarımızı zorlayarak bütün desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Madene Hayır yazısıyla Artvin’e sahip çıkarak koştukları için hem Talat Alkan’a hem de Engin Gülenç’e teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?