logo

Talat Alkan Giresun’dan 2’ncilikle Döndü

Maratoncu Talat Alkan Giresun’dan Artvin’e İkincilik Kupası ve Madalyası İle Döndü

9.Uluslararası Aksu Festivali 2.Giresun Yarı Maratonu tamamlandı. Artvinli Sporcu Talat Alkan, Artvin Spor Kulübü sporcusu olarak katıldığı Yarı Maraton Büyüklerde 1.26’lık derecesiyle 2’nci oldu.

Giresun’a büyüklerde şampiyon olmak için gittiğini, ancak 18’inci kilometreden sonra gücünün tükendiğini belirten Alkan; “9.Uluslararası Aksu Festivali 2’nci Giresun Yarı Maratonu’nda büyüklerde 2’nci oldum” dedi.

Alkan yaptığı açıklamada; “Benim hedefim ve amacım bu yarışlardan 1’inci olmaktı ama olamadım. Çünkü zor bir yarış oldu. 18’inci kilometreye kadar gayet iyi koşuyordum. Ancak daha sonra gücüm azalmaya başladı. Bunun birçok nedeni var elbet. Hem çalışıyor, hem de boş zamanlarda antrenman yapıp yarışlara hazırlanıyorum. Bu benim performansımı en baştan olumsuz etkiliyor. Her zaman söyledim. Türkiye’de enerji içeceği bile içmeyen organik sporcu belki de tek benim. Yeterli beslenemiyorum. Tamamen kulübümüzün imkanları ölçüsünde, çalıştığım Koliva Otel’in patronlarının bana verdikleri imkanlarla çalışıyorum. Bu yüzden yeterince çalışamadığımı biliyorum. Bu da başarımı olumsuz etkiliyor. Artvin’e ikincilik madalyası ve kupası ile dönmenin sevincini yaşıyorum. Ama gönlüm Artvin’e 1’incilik kupasını getirmek var. Ben bunu mutlaka başaracağım. Bu başarımda emeği geçen Başta Kulübüm Artvin Spor’un yöneticilerine Başta İrfan Yıldırım başkan olmak üzere, Koliva Otelin patronlarına verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Artvin için koşmak güzel. Artvin’i kürsülere çıkarabilmek güzel. Hele 1’incilik kürsüsüne çıkarabilirsem dünyanın en mutlu insanı ben olacağım. Çünkü Artvin madem en iyisine layık orası da kürsünün. Birinciliğinde yer almaktır. Yarı Maraton’da 3.lük, 2’ncilik başarıları elbette ki bir başarıdır. Bundan dolayı gerek il içinde gerek il dışından Artvin adına bana destek olan Artvin sevdalıları çok güzel, beni mutlu eden, daha iyi sonuç almam gerektiğine inandıran Artvin sevdalılarına, Artvin aşıklarına çok teşekkür ediyorum. Ne mutlu ki, Artvinliyiz derken göğsümüz kabarıyor. Buradan nüfus kağıdında “ARTVİN” yazan herkese saygı, sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. Benim bütün başarım tamamen Artvin’e, Artvin halkına ithaf edilmiştir” dedi.

Bayanlarda 120 sporcu, erkeklerde 370 sporcu yarışırken, yaklaşık 600 sporsever yarışlara katıldı. 10 km koşusunda dereceye girenlere madalya, kupa ve ödülleri Belediye Başkanı Kerim Aksu tarafından veridi. 10 km bayanlarda 1- Esra Lakot ( 56.06 sn) , 2- Esin Lakot ( 57.27 sn), 3- Eda Karataş( 1 saat 2 dk) ilk üç sırayı paylaşırken,10 km erkeklerde 1-Güray Naz (33.55 sn), 2- İbrahim Kömür (34.12 sn) ve 3-Osman Cansever ( 34.23 sn ) ilk üç sırada yer aldı.

21 km yarı maratonunda dereceye giren bayanlara madalya, kupa ve ödülleri Maraton Kulübü Başkanı Fatih Kitapçı, erkelerde dereceye girenlere madalya, kupa ve ödülleri Giresun Maraton Kulübü Başkan Yardımcısı Hakan Güngör tarafından verildi.

Giresun Maraton Kulübü Başkanı Fatih Kitapçı, Giresun Aksu Festivali kapsamında başlattıkları Yarı Maraton koşularını katılan sporculara, Giresunlulara, Giresun Belediye Başkanlığına, Spor Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Türkiye Atletizm Federasyonuna ve katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Etiketler: » » »
Share
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?