logo

“Suruç’ta Katliam Var!”

“Bugün Susarsak, Bugün Yaşamı Savunmazsak, Yarını Görme Şansımız Kalmayabilir!”

TMMOB Artvin İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Jeofizik Mühendisleri Odası Artvin İl Temsilcisi Hakan Yavuz Suruç’ta yapılan saldırıyı kınadı.

Hakan Yavuz yaptığı açıklamada; “2013`de Reyhanlı`da, 2015`de Diyarbakır`da Bugün Suruç`ta, yarın planlanan nedir? Bu ülke; savaş isteyenlere, gerilimi tırmandırarak saldırıları körükleyenlere boyun eğmeyecektir.

Bugün Suruç`ta gençlerin gösterdiği dayanışma kanla boğulmak istendi. Kobane`deki vahşet dolu saldırılar sonucu oluşan yıkıma karşı dayanışmayı ön plana çıkararak akıllarının ve vicdanlarının sesi ile yola çıkan gencecik insanlarımızı Suruç`ta planlı olarak katleden zihniyeti şiddetle kınıyor, yaşanan tüm saldırıların faillerinin bulunmasının yönetenlerin acil sorumluluğu olarak görüyoruz.

Mevcut iktidarın yıllardır, toplumu kutuplaştırmak, gerilimi körüklemek üzerinden yürüttükleri savaş yanlısı politikaları ve yaşanan olaylardaki sorumluluklarını bir kez daha gözden geçirmeleri elzemdir.

Gerek ülkemizdeki, gerekse sınırlarımızdaki güvenliğin sağlanması, eşit yaşam koşulları ve barış hepimizin vazgeçilmezidir. En İnsani talepleri silahlarla, bombalarla yok edileceğini sanmak en büyük aymazlıktır. Eşitlik, özgürlük, barış taleplerinin kanla durdurulamayacağını tüm kesimlerin görmesi ve üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bütün bu cinayetleri ve yaşatılan zulmün sonsuz karanlığını lanetliyor, çocuklarımızın geleceği için bizi kanla sınayanlara mücadeleyi bu yolla yok edemeyeceklerini bir kez daha haykırıyoruz.

Kayıplarımız için ülkemize ve acımızı yüreğinde duyan tüm insanlara baş sağlığı ve dayanma gücü diliyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: »
Share
597 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?