logo

Sünnet Olan Çocuklara “Üstün Cesaret Belgesi”

Hopa Devlet Hastanesi’nde sünnet olan çocuklara “Üstün Cesaret Belgesi” vermeye devam ediyor.

Hopa Devlet Hastanesi sünnet olan çocukları motive etmek ve korkularını hafifletebilmek adına onları taburcu aşamasında belge ve hediyeler vererek ödüllendiriyor.

Hastane başhekimi ve kendisi de aynı zaman da Üroloji Uzmanı olan Opr. Dr.Volkan Tüysüz yaptığı açıklama da; ”2015 yılı istatistiklerine baktığımız da hastanemizde 195 sünnet olurken 2016 yılı ilk 3 aylık sürede sünnet olan çocuk sayısı 72 olmuştur. Bunda hastanemiz Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Özay Demiray’ın emekleri de büyüktür. Artık halkımız bilinçlenmiş ve mahalle aralarında, yetkisiz kişilerce sünnet yapılmasının sakıncalı olduğunu görmeleri memnuniyet verici bir durumdur” dedi.

Başhekim Tüysüz; “Bugün hastanemizde 4 çocuğumuz sünnet olmuştur. Çocuklarımıza geçmiş olsun diyorum. Çocuklarımıza geçmiş olsun ziyaretlerinde bulunduk ve onlara üstün cesaret belgelerini ve hediyelerini verdik. Projemizin hayata geçirilmesinde üstün destek veren Üroloji Uzmanımız Opr. Dr.Özay Demiray ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Sonnur Yazıcı’ya teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
1525 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?