logo

09 Nisan 2017

Süleyman Soylu’dan HDP Eş Başkanına Gönderme

Süleyman Soylu’dan HDP Eş Başkanına GöndermeSoylu, “PKK’yı sırtını yaslıyordu şimdi dört duvar arasında hangi duvara istiyorsa Yaslansın!” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Artvin İl Teşkilatının referandum çalışmalarına destek vermek üzere Artvin’e geldi. Arhavi’de vatandaşlara bir araya gelen Soylu, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ’yı göndermede bulundu.

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Solu, “Yorulduk artık. Hemşerilerim arkamıza dönüp bakmaktan yorulduk. Bir başbakan idam edilecek mi diye demekten yorulduk artık. 15 Temmuz ne zaman gelecek diye endişelenmekten yorulduk artık. Adımlarımız kısa atmaktan yorulduk artık. Uzun adım atacağız artık. Biz Osman Gazi’nin Orhan Gazi’nin tahtında oturuyoruz. Yüzde 10 aşınca tehdit ettiler. Birilerinin de saz çaldırmasıyla yüzde 10 aşmasıyla ne havaya girdiler. Cakalar, afralar. 7 Haziran’dan sonra hatırlayın. Birisi ne dedi? ‘TC’yi tükürüğüyle boğarız’ diyordu. Gereğini yaptık. Şimdi dört duvarın içinde kodeste neyle uğraşacaksa uğraşsın. O zannediyor ki birileri beni fişekler ben söylerim her şey yanıma kar kalır. Bu medeniyet ihanet edeni yanına bırakmaz, bırakmaz! Birisi de ‘PYD’ye PKK’ya sırtımı yasladım’ diyordu. (HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ’yı kasteterek) Şimdi dört duvar arasına koyduk, arkasını şimdi sana dört duvar verdik beğendiğine yasla! 7 Haziran geçti o zaman 16 yerde özerklik ilan edeceklerdi. Hadi ilan etsenize? Nusaybin orda duruyor etsene. PKK denen alçak yapıyı yerin 7 kat dibine gömmezsek namerdiz namerdiz” dedi.

Özerkliğin Lafını Söyleyin Alalım Boyunuzun Ölçüsünü

Bakan Soylu hararetli konuşmasını devam ettirerek, “Ay yıldızlı bayraklar burada nasılsa o kardeşlerimizin de ortaya koyduğu gönüllülük aynı. Hadi bugün özerkliğin lafını söyleyin de alalım boynuzun, posunuzun ölçüsünü. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıdır, Bakanlar Kurulu üyesi arkadaşlarımızın her birini ortak kararlılığıdır. Milletvekili arkadaşlarımız, güvenlik kuvvetlerimiz jandarmamız, askerimiz, polisimiz, korucumuzun hep birlikte mücadele ediyoruz ve mücadele etmeye devam edeceğiz.

Hani Gabar, Cudi, Bestler Dereler, Tunceli Ali Boğazı, Kudu Deresi, Lice kırsalı, Mardin Bagok, Ömeryan onlarındı, her birinde bizim evlatlarımız fellik fellik terörist arıyorlar, onlar da fare gibi kaçıyor, fare gibi. Son 3 günde 20 artı 8 artı 8 yani 36 tane teröristi etkisiz hale getirdiler. Hiç merak etmeyin, bizim evlatlarımız çok çalışıyorlar, gayret gösteriyorlar. Hükümetimiz, devletimiz ve milletimizin iradesi hep birlikte, hiç endişe etmeyin ne olursunuz kalbinizde, zihninizde en ufak endişe kırıntısı olmasın. Milletimize namus sözümüzdür, bu PKK denilen alçak yapıyı yerin yedi kat dibine gömmezsek eğer, bu millete verdiği acıların hesabını onlardan tek tek sormazsak namerdiz” açıklamada bulundu.

”Kısa adımlar attırılmaya çalışılıyor”

Bakan Soylu, Türkiye’ye adımların kısa attırılmaya çalışıldığını vurguladı. Sözlerine şöyle devam Bakan Soylu “Bütün dünyaya haykırıyoruz, biz kısa adım atan bir ülke değiliz ve olmayacağız. Biz büyük adım atacağız. Biz kimin tahtında oturduğumuzu, nerede yaşadığımızı biliyoruz. Biz Ertuğrul Gazi’nin, Osman Gazi’nin, Orhan Gazi’nin tahtında oturuyoruz. Biz nasıl bir medeniyette yaşadığımızı biliyoruz. Biz merhamet, şefkat, iyilik medeniyetinde yaşıyoruz. Biz batı ülkelerine benzemeyiz. Anasını, babasını yaşlanınca huzurevine gönderen, tarihini, insanlığını unutan o ülkelere benzemeyiz. Biz, Anadolu medeniyetinin insanlarıyız.” ifadelerinde bulundu.

Birisinin TC’yi tükürüğümüzle boğarız, dediğini aktaran Süleyman Soylu, “Dört duvarın içinde kodeste neyle uğraşacaksa uğraşsın. O bu milleti, bu ülkeyi, insanlarımızın kardeşliğini tanımıyor. O zannediyor ki bu ülkede birileri beni fişeklerse arkadan istediğini söyler yanına kar kalır. Bu medeniyet, ihanet edenin yanına bırakmaz. Birisi daha vardı ne dedi? Arkasını PYD’ye, PKK’ya yaslayacakmış. Şimdi sana dört duvar verdik beğendiğine yasla, hangisini istersen ona yasla. Öyle bir havaya girdiler ki 16 yerde özerklik ilan edecekler. Kandil’deki itler de onlara cesaret veriyor. Varto, Nusaybin orada duruyor.”

Share
502 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?