logo

Suçunu İtiraf Etti, Sır Cinayet Çözüldü!

Bir haftadır kayıp olan Güler Hemşirenin asansör boşluğunda ölü olarak bulunmasının üzerindeki sır çözülmeye çalışılıyor. Güler Hemşire’nin ölüm olayında bütün gözlerin çevrildiği ve gözaltına alınan eşi Yaşar Subaşı, suçunu itiraf ederken, çıkarıldığı Hopa Cumhuriyet Savcılığı tutuklanmak üzere mahkemeye sevk edilen Yaşar Subaşı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Türkiye’de kadın cinayetinin neredeyse yaşanmadığı illerin başında gelen Artvin’de bir hemşire kadın ölü bulunmuştu. Hemşire Güler Subaşı’nın ölü bulunmasının ardından Hopa İlçe Emniyet Amirliği’nce hemşirenin eşi Yaşar Subaşı gözaltına alınmıştı. Adli tıp raporu ve otopsi sonuçlarının ardından Güler Subaşı’nın öldürülmüş olduğu ortaya çıkınca daha önce de eşini döğdüğü bilinen Yaşar Subaşı sorguya alınmıştı. Yaklaşık bir gün devam eden sorgunun ardından suçunu itiraf eden Yaşar Subaşı adliyeye sevk edilmişti. Cumhuriyet Savcılığı’nda sorgusu süren Yaşar Subaşı burada da eşini öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi. İfadesinde borsada büyük bir şekilde borçlandığını, arkadaşlarına ve dostlarına büyük miktarda borç taktığını belirten ve eşi Güler Subaşı’nın kolundaki bilezikleri istediğini söyleyen ve eşinin bileziklerini vermemesine kızan Yaşar Subaşı, oturdukları apartman katının 5.katından eşini asansör boşluğuna attığını itiraf ettiği öğrenildi. Hopa Cumhuriyet Savcılığı tarafından sorgusu tamamlanan ve sorguda işlediği suçu itiraf eden Yaşar Subaşı’nın tutuklanmasına karar verildi.

Savcılığın mahkemeye sevk ettiği Yaşar Subaşı, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Konuyla ilgili adli soruşturma sürüyor.

Güler Hemşire 19 Ocak Çarşamba Günü Son Yolculuğuna Uğurlanıyor

Artvin’in Hopa ilçesinde yaşayan ve bir haftadır haber alınamayan Güler Subaşı’nın (46) cesedi 18 Ocak Pazartesi gün bulunmuştu. Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 haftadır aranmakta olan Güler Subaşı’nın cesedine 18 Ocak tarihinde saat 13.30 civarında Orta Hopa Mahallesi Kargolar Caddesi’nde yaşamış olduğu apartmanın asansör boşluğunda ulaşılmıştı. Olay Yeri ekipleri tarafından çıkarılan cenaze Hopa Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştı. Olayla ilgili Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlattı.

Hemşire Güler Şubaşı’nın cenazesi 20 Ocak Çarşamba Artvin Şavşat Arpalı (Zendaba) Köyü’nde Öğlen namazına müteakip defnedilecek.

Ölüm Raporu Belli Oldu

Bu arada evinin asansör boşluğunda bulunan Güler Subaşı’nın ölüm raporu da belli oldu. Yapılan ilk otopsi sonucunda Güler Subaşı’nın ölüm nedeni genel beden travmasına bağlı yüz, göğüs, pelvis ve ekstremite kemik kırıkları ile birlikte beyin kanaması ve iç organ hasarından gelişen iç kanama olarak gösterildi. Güler Subaşı’nın Trabzon Adli Tıp Kurumu’nda yapılan kesin otopsi sonucunun ise kısa bir süre sonra belirlenmesi bekleniyor.

Etiketler: » » »
Share
9117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?