logo

“Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü”

Genç TEMA Topluluğu tarafından “Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü”

Tema Vakfı Artvin Çoruh Üniversitesi Gönüllüleri öncülüğünde 22 Mart pazar günü su için bir farkındalık yürüyüşü yapılacak.

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencilerinden Kübra Elif Bağrıyanık yayınladığı duyuruda; “Küresel su varlığımızın, iklim değişikliği, kontrolsüz su tüketimi gibi sebeplerle tehdit altında olduğu bir gelecek, özellikle su zengini olmayan Türkiye gibi ülkeleri yakından etkileyecektir. Bu sebeple, suyun korunup, geliştirilmesi gereken bir varlık olduğuna dikkat çekmek ve Dünya Su Günü’nü görünür kılmak amacıyla TEMA Vakfı Artvin Temsilciliği ve Artvin Çoruh Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu tarafından “Su Zinciri Farkındalık Yürüyüşü” gerçekleştirilecektir. Yürüyüşe katılanlar belirlenen güzergâh boyunca su varlığının korunmasına çağrı yapan mesajlar vererek yürüyüşlerini tamamlayacaklardır” ifadelerine yer verdi.

Yürüyüş, 22 Mart 2015 Pazar günü saat:14:00-15:00’de arasında BİBAK önünden yürüyüşe iştirak edeceklerin toplanması ile başlayacak olup valilik önü, ikinci cadde ve BİBAK güzergahında sona erecektir.

Share
820 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?