logo

Son Yılların En Büyük Kaçakçılığı

6’sı Gümrük memuru olmak üzere 14 kişinin gözaltına alındığı Sigara kaçakçılığında 5 TIR dolusu kaçak sigara ele geçirildi.

Hopa’da son yılların en büyük kaçakçılık olayı ortaya çıkartıldı. Gümrük Kaçak İstihbarat birimlerinin çalışmaları ile ortaya çıkartılan olayda Sarp Gümrük Müdürlüğünde görev yapan 6 Gümrük memuru ile birlikte 14 kişinin de gözaltına alındığı ileri sürüldü.

Gümrük Kaçak İstihbarat birimlerinin Polis ile birlikte koordineli yaptıkları çalışmada bir süre önce Gümrükten geçiş yapan TIR takibe alındı. Samsun’a kadar takip edilen TIR burada Polis tarafından durduruldu. TIR’da yapılan aramada Gümrük Kaçağı sigara dolu olduğu tespit edilerek Şoför gözaltına alınarak TIR’a ve içindeki sigaralara el konuldu.

Bu olayın devamında aynı gün Sarp’tan giriş yapan Mersin plakalı 33.F 7429 VE 33 F 7329 plakalı TIR’lar ile Gürcü plakalı H.Z.399 plakalı TIR ile BA 794-L plakalı TIR’da x-ray cihazından geçirilince 4 TIR’ında kaçak sigara dolu olduğu tespit edildi. TIR’larla bağlantılı olduğu iddiası ile bir Jeep’de yapılan aramada araçda bulunanlarda gözaltına alındı.

Gözaltına alınan toplam 14 kişinin sorguları Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğünde devam ederken 4 TIR’da bulunan kaçak sigaralar da el konularak Hopa Limanında kapalı bir ambara boşaltıldı.

5 TIR’da tahminen 3.5 milyon paket kaçak sigara olduğu tahmin edildi.

Kaçakçılık olayı ile ilgili Hopa Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması devam ederken, Artvin İl Emniyet Müdürü de Hopa’ya giderek olayı yakından takip etti.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
1623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?