logo

Solotürk Gösteri Ekibi Uçuş Öncesi Teknik Toplantı Gerçekleştirdi

Arhavi’de solotürk gösteri ekibi uçuş öncesi teknik toplantı gerçekleştirdi.

İlçe kaymakamlığında yapılan solotürk gösteri ekibi uçuş öncesi teknik toplantısında gösterinin nasıl yapılacağı, nelerle ilgili önlemlerin alınması gerektiği ile ilgili konular konuşuldu.

Türk Hava Kuvvetlerinin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F-16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi SOLOTÜRK, 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Arhavi semalarında olacak. Uçuş öncesi İlçe Kaymakamı Şeref Aydın ile Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri ile birlikte alınacak önlemler, gösterinin yapılacağı yer ve saatin belirlenmesi için koordinasyon toplantısı yapıldı.

Toplantıda ilk olarak Solo Türk Basın ve Halkla İlişkiler Subayı ve aynı zamanda Hv. Svn. Ütğm. Emrah Bayrı tarafından gösterinin nasıl yapılacağı, nelerle ilgili önlemlerin alınması gerektiği ve gösterinin sunuluş şekli ile ilgili bilgiler verildi. Yapılan istişareler sonucunda 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü deniz üstü 10 metre ila 25 kilometre yükseklikte, sahil şeridinin tek taraflı olarak trafiğe kapatılmasıyla gösteri sergilenecek. Halkın bu bölgeden izleyeceği gösteri uçuşu Saat:17.30’da başlayacak.

Etiketler: »
Share
1185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?