logo

Sokakta Satranç Var

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Sokak Satrancı Şenlikleri kapsamında Artvin Merkez ilçede Atapark’ta ve Arhavi İlçesinin Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen satranç etkinliklerine yoğun katılım gerçekleşti. Şenlikler çekişmeli mücadelelere sahne olurken, organizasyon vatandaşlarca beğenildi.

Artvin’de Türkiye Satranç Federasyonu tarafından organize edilen “Sokakta Satranç Var Projesi” kapsamında 7’den 70’e herkes açık havada satranç oynamanın tadını çıkartıyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ülke genelinde başlatılan “Sokakta Satranç Var Projesi” Artvin ili ve ilçelerinde ilgi görmeye başladı. Sokak, park ve bahçelerde buluşan bütün santranç severler açık havada santranç oynamanın tadını çıkardı.

TSF Artvin İl Temsilcisi Saffet Çakmak, yaptığı açıklamada hedeflerinin Artvin’i satranç ile anılan bir il yapmak olduğunu, yıl içerisinde bir birinden önemli satranç turnuvaları yaptıklarını ifade etti.  Çakmak açıklamasının devamında; “Türkiye Satranç Federasyonu, satrancı sokaklara taşıyacak yepyeni bir projeyi hayata geçiriyor. Her yıl okulların açılmasına bir hafta kala (bu yıl 21-27 Eylül) hayata geçmesi planlanan “Sokakta Satranç Var!” isimli proje ile her ilde ve ilçede sokaklara çıkarak satranca büyük ilgi gösterdi. Bu yıl ilki gerçekleştirilen Sokak satrancı şenlikleri kapsamında Artvin Merkez ilçede Atapark’ta ve Arhavi İlçemizde Arhavi Gösteri Merkezi’nde düzenlenen satranç etkinliklerine katılım yoğun olmamakla birlikte oldukça beğeni kazandı.

Hem okul sezonu başlarken ülke genelinde satrancı daha görünür hale getirmeyi hem de birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satranç parklarının yapılmasını sağlamayı amaçlayan proje çerçevesinde tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi, hakemlerimizi bu tarihler arasında sokaklarda satranç oynayarak bizlere katılmaları ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sokak Satrancı etkinliklerine katılan vatandaşlarda organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin sayılarının arttırılmasını talep ettiklerini söylediler.

Etiketler: » » »
Share
969 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?