logo

“Sokakta, Meydanda, Otobüs Durağında, Havalimanı’nda Ölüyoruz”

Birleşik Haziran Hareketi Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısıyla ilgili açıklalar da bulundu.

Birleşik Haziran Hareketi Artvin Meclisi İstanbul Atatürk Havalimanı 42 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısının ardından basın açıklaması düzenledi.

Kızılay iş hanı önünde gerçekleşen basın açıklamasına Birleşik Haziran Hareketi meclisinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Basın açıklamasını Onur Dede gerçekleştirirken Dede şu ifadelere yer verdi: ” AKP iktidarı ülkemizi katliamlar ülkesine dönüştürdü.  Artık hiç bir yerde güvende değiliz. AKP iktidarda olduğu sürece de güvende olmayacağız. Her katliamın ardından ‘alışmaya’, ‘duymamaya’, ‘görmemeye’ davet ediyorlar.

Hamasi nutuklarla katliamları geçiştiriyorlar. ‘Büyütmeyin’, ‘Yayınlamayın’ çağrıları yapıyorlar. Ve biz her gün biraz daha ölüyoruz. Her gün bir parçamızı daha kaybediyoruz.  Alışmayacağız…Unutmayacağız…MİT Tırlarında taşınan silahları… Cihatçıları besleyenleri… Suriye yangınını büyütüp ülkemizi bu yangının ortasına atanları…Affetmeyeceğiz ! Hesap Soracağız ! Atatürk Havalimanında bir kez daha öldük, bir kez daha yaralandık. Acımızı, öfkemizi anlatmaya artık sözcükler yetmiyor. Kaybettiğimiz insanlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifa dileklerimizi iletiyoruz.

Kanlı katilleri, cihatçı çeteleri lanetliyoruz. İnsanlarımızı, insanlığı vahşetle teslim almaya çalışanlar tarih boyunca olduğu gibi, bugün de eninde sonunda yenilecektir.  Bu katliama karşı her yerde ses verelim. Her yerde birbirimize sahip çıkalım, yaralarımızı birlikte saralım. Türkiye bir katliamlar ülkesine dönüştürüldü. Güvenli tek bir sokak, tek bir yer kalmadı.  Peki tüm olanları ‘dünyanın her yerinde olabilir’ diye geçiştirmek mümkün mü?  Bu ülke nasıl bu hale geldi? Katiller nasıl o silahları Atatürk Havalimanına kadar sokabiliyor, patlayıcıları şehirden şehire gezdirebiliyor?  ‘Büyük devlet büyük lider’ nutukları atanlar tüm bunlar olup biterken seyretmekten ve yayın yasağı koymaktan başka bir şey yapamıyor. AKP iktidarı ülkemizi Suriye yangınının içine atarak, bugünkü katliamların zeminini oluşturdu.  Fetihçi-mezhepçi politikalarla Suriye savaşını derinleştirdi. Cihatçı çeteleri besledi, silahlandırdı, korudu ve ülkemizi bir geçiş ve konumlanma üssüne dönüştürdü. Türkiye Suriyeleşti. Bölgesel savaşın tüm odak ve güçlerinin mücadele sahasına dönüştü.  Erdoğan’ın tekeline aldığı tüm kurumlar parçalandı, işlevsizleştirildi. Ortaya yaşamanın tesadüflere bağlı kaldığı ülke çıktı. İnsanların hiçbir yerde can güvenliği kalmadı. Biliyoruz ki AKP iktidarı ve yandaşları bu saldırı sonrasında hamasi nutuklar atacaklar, ‘büyük liderliklerini’ durdurmak için saldırıların gerçekleştiğine insanları inandırmaya çalışacaklar. Susmaya, görmemeye, duymamaya davet edecekler. Böyle bir iktidar ülkeyi yönetemez. Halkın can ve mal güvenliğini sağlayamayan bir iktidar ülkeyi yönetemez. Bunca ölüm sonrasında hiçbir sorumlunun istifa etmediği bir iktidar bu ülkeyi yönetemez. Artık yaşamla ölüm arasındaki bu ince çizgide yapılabilecek olan tek şey yaşam hakkı, can güvenliği için AKP iktidarından kurtulmaktır. AKP iktidarının ülkemizi sürüklediği bu felaketi durdurmaktır” dedi.

Basın açıklamasının tamamlanmasının ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.

Etiketler: » »
Share
805 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?