logo

Sokak Hayvanlarına Yardım Elin Uzatıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı DKMP 12. Bölge Müdürlüğü soğuk geçen kış günlerinde sokak hayvanlarını unutmadı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 12. Bölge Müdürlüğü kış şartlarının yoğun olarak yaşandığı bu günlerde sokak hayvanlarının yiyecek bulma konusundaki sıkıntılarına çözüm bulmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda DKMP 12. Bölge Müdürlüğüne bağlı Artvin, Giresun, Rize, Trabzon ve Gümüşhane illerinde bulunan belediyelere dağıtılmak üzere toplamda 5 bin adet mama kabı yaptırıldı.

DKMP 12. Bölge Müdürlüğünce yaptırılan 5 bin adet mama kabından Artvin Şube Müdürlüğü olarak kış aylarında yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanları için Artvin Belediyesine 250 Adet, Şavşat Belediyesine 100 Adet, Ardanuç Belediyesine 75 Adet, Murgul Belediyesine 50 Adet, Borçka Belediyesine 75 Adet,  Hopa Belediyesine 100 Adet, Yusufeli Belediyesine 75 Adet, Arhavi Belediyesine 75 adet, Kemalpaşa Belediyesine 50 adet ve Artvin Çoruh Üniversitesine 25 Adet olmak üzere toplam 875 adet mama kabı dağıtımı gerçekleştirildi.

Konu ile ilgili olarak vatandaşlar ve hayvan severler Orman Ve Su İşleri Bakanlığı  DKMP 12. Bölge Müdürlüğü’nden örnek davranışından dolayı teşekkür etti.  Soğuk havalarda özellikle sokak hayvanların ve yapan hayatın kar yağışı nedeniyle az kaldıkların bunun bir şekilde karşılanması memnuniyetle karşılandı.

 

Etiketler: »
Share
321 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?