logo

Sokak Hayvanları İçin Doğaya Yiyecek Bırakıldı

Artvin Belediyesi tarafından sokakta yaşamlarını sürdüren hayvanlar için belirli noktalara yiyecek bırakıldı.

Artvin Belediyesi ağırlaşan hava şartları nedeniyle sokak hayvanları için Artvin esnafından topladığı ekmek ve gıda atıkları yemleri şehrin değişik noktalarına bıraktı.

Soğuk hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için Artvin Belediyesi öncülüğünde başlatılan çalışmayla Artvin esnafından ve vatandaşlardan,  ekmek kırıkları ve atık yiyecekleri toplayarak sokak hayvanlarının yoğunlukla bulunduğu bölgelere bırakarak yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Kış mevsimi boyunca sürecek olan çalışmayla sokak ve yabani hayvanların yiyecek bulma sıkıntısı giderilmeye çalışılacak.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin talimatı üzerine başlatılan çalışmalarla toplanan yiyecekler  şehir merkezinde 7 mahallede 8 farklı noktaya bırakıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, kış şartlarının ağırlaşmasının, yoğun kar yağışı nedeniyle sokak ve yabanı hayvanların yiyecek bulma konusunda zorlandığını ve bu durumu ortadan kaldırmak için vatandaşların da destekleriyle kış boyunca her gün farklı bölgelere sokak hayvanları için yiyecek bırakılacağını belirtti. Yazan, “ Belediyenin imkânları, duyarlı vatandaşlarımızın ve esnafımızın yardımıyla kış mevsimi süresince sokak hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamaya çalışacağız. Bu noktada duyarlı vatandaşlarımıza ve esnafımızın desteklerine ihtiyacımız var. Onlarında bu çalışmada bize destek olacaklarına inanıyoruz. Biz belediye olarak her zaman sokak hayvanlarını sahiplenmeye ve onları korumaya çalışıyoruz. Şimdi sözle sokak hayvanlarını koruma zamanı değil, şimdi desteklerle sokak hayvanlarına sahip çıkma zamanı.

Bu gün itibarıyla 8 farklı bölgeye yiyecek bıraktık ve her gün bırakmaya devam edeceğiz. Bunun için bütün duyarlı vatandaşlarımızdan evlerinde ki fazla ve atık yiyecekleri çöpe atmak yerine Belediyemize 153 numaralı telefondan ulaşarak bizler aracılığıyla sokak hayvanlarına verebilirler. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı davranacaklarına inanıyoruz. Ayrıca ilk günden duyarlı davranan esnafımıza ve vatandaşlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

( Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü )

Share
333 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?