logo

reklam

“Skordan Dolayı Çok Üzgünüz”

Artvin Çoruh Spor Kulübü geçtiğimiz hafta pazar günü oynanan müsabakada Arhavispor kulübüne 6-1 gibi farklı bir skorla yenilmesinin ardından yönetim kurulu başkanı Murat Yılmaz açıklamalarda bulunarak, “ ben ve arkadaşlarım skordan dolayı çok üzgünüz” dedi.

Başkan Murat Yılmaz yaptığı açıklamada, “öncelikli olarak hafta sonu oynanan Artvin Çoruhspor- Arhavispor müsabakasında kendi sahamızda taraftarımızın önünde 6-1 gibi farklı bir skorla yenildiğimiz için tüm taraftarlarımızdan özür diliyorum, bu şekilde bir sonucun çıkması benim yöneticiliğimin yetersizliğinden olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Önümüzdeki süreçte bu süreç bizlere çok pahalıya mal olsa da çok çok tecrübe kazandırdı .Bu yenilginin bir kaç nedeni kesinlikle var bunu yönetim kurulumuz, sportif direktör Uğur Sarıçam, Kulüp Müdürü Hasan Yüksel, Antrenörler Özer Sevim ,Ferruh Babacan, Sezgin Uluköy oturup durum değerlendirmesi yaptık. Bu süreçte görevli yukarda isimlerini bahsettiğim arkadaşlarda skordan dolayı çok üzgünler. Tüm taraftarlarımızdan bizi Türkiye’nin her bölgesinden takip eden, sosyal medyada Artvin çoruh Spor Kulübü’nü takip eden 16 Bin civarındaki taraftarlarımızdan da özür diliyoruz” dedi.

Yılmaz açıklamasının devamında; “Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak yaptığımız toplantı sonucunda; ilk olarak takımımızın kendi sahasında oynayacağı Borçkaspor müsabakasına takımı psikolojik üst düzeye getirdik bu nasıl oldu, hafta içi her antremanımızı oda başkanlarımız, belediye başkanımız ,çok sayıda taraftar ve yönetici arkadaşlarımızın takip etti. Müsabakaya 2 gün kala otelde kampta olan sporcularımız Borçkaspor müsabakasına fit durumda girdiler. Kar yağması nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmeyip hafta içi Çarşamba gününe ertelenmesi sahanın yine açılmaması sonucu perşembe günü zorla Hopa’da oynamamız sonucu konsantre olarak sporcularımız dağıldılar. Benim ve ekibimim masa başı oyunlarda takımımızı koruyamadık ve yönetim olarak müsabakayı masada kaybettik bu durum sporcuları etkiledi . Böyle bir durumda Hopa stadında çıkılan müsabakada Borçkaspor’a karşı alınan 1-0 lık yenilgi kaçınılmaz sonun başlangıcı oldu.

Takımımızdaki moral bozukluğu ve performans düşüklüğünün önüne geçemedik ve takımımız devre arasına bu şekilde girdi tatilin ardından 3 sporcu arkadaşımızında 2. Yarı başka kulüplerde oynamak istemesi ve takımımıza dönmemesi taktiksel olarak dengeleri bozdu. 2’ınci. yarı yapılan transferler takımızın Arhavispor müsabakasına 3 gün kala ilimize gelmesi ve 3 gün boyunca kar yağması nedeni ile sahanın kapalı olması antrenman yapmadan Arhavi Spor Kulübü gibi güçlü bir rakip karşısında sahaya çıkmalarında uyum açısından sıkıntı oldu. Takımımız Artvin Apart Otel’de kampta ben, kulüp müdürü ve antrenör arkadaşlar ilin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile birlikte 2 gün boyunca müsabaka oynansın diye sahadaki karı temizledik bizim ve belediye başkanının yeri saha temizlemek değil takımlarının yanında olmak. Sporcularla ilgilenmek ve onlara moral vermekti. Bizler neredeydik sahada kar temizliyoruz. Sayın Valim Ömer Doğanay ‘a ve Mehmet Kocatepe’ye huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum, sayın Valim yıllardır alınamayan kar temizleme makinesini bir aya ilimize kazandırdı. Sağ olsun var olsun, ABU YAPI İNŞAAT firmasına da ekonomik desteklerinden dolayı teşekkür ederim. Artvin Esnaf Sanatkarlar Odası başkanı Demirhan Elçin başkanıma da çok teşekkür ediyorum. İmkanları dahilinde maddi manevi yanımızda oldu. Çok değerli Artvin halkı bu takım Artvin Çoruh Spor Kulübü Artvin’in takımı benim gücüm bu kadar, ben ancak bu seviyede takımlar kurabilirim. Ben ancak NİJERYA dan topçu getirebilirim sizler buyurun İspanya’dan futbolcu getirelim. Ben ve ekibim gücümüz yettiği yere kadar mücadelemize devam edeceğiz. Sizlerde taşın altına elinizi koyun, birlikte güzel işler yapalım sizlerin de desteği ile üstüne koyarak Arhavispor ve Hopaspor gibi güçlü takımlar kurup mücadele edelim ve herkesin konuşmak, eleştirmek gibi hakkı olsun bu yıl ki takımımızın maliyeti 450.000 TL civarında , Arhavispor 1 trilyon TL , Hopaspor 1.250.000 TL bu takımlarla mücadele etmek o kadar kolay değil sonuç olarak benim söyleyeceğim ” BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA OLUR ” atasözünden başka bir şey değildir” şeklinde açıklamada bulundu.

Share
602 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?