logo

reklam

‘Sizler Bu Şehrin Bereketisiniz’

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü programında konuşan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bereketin ve huzurun büyüklerin duasında olduğunu söyleyerek “Sizler bu şehrin bereketisiniz. Sizlerin duası bizleri bu şehirde huzurlu, mutlu yaşatacak. Sizlerin yaptıklarınızı, ektiklerinizi bizler bugün biçiyoruz” dedi.

 

Artvin Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Alev Ergişi ve eğitim hemşirelerinin planlayıp uyguladığı 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlama programı Artvin Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi konferans salonunda yapıldı.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kutlama programına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Sağlık İl Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Halk Sağlığı Müdürü Osman Altun, Belediye Meclis Üyesi Zafer Yerli ve 75-80 kişilik 65 yaş üstü davetli aileleriyle beraber katıldı. Artvin Gençlik merkezi müzik grubunun gösterileri, ilizyon gösterileri ve şiir demetlerinin olduğu programda tüm yaşlılara sembolik doğum günü sürprizi yapılarak pasta kesildi.

Toplum Sağlığı merkezi sorumlu Hekimi Uzm. Dr. Alev Ergişi’nin açılış konuşması ve şiiriyle başlayan programda büyüklerimiz gönüllerince eğlendiler.

Programa katılan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Elleri öpülesi sevgili büyüklerimiz, ağabeylerimiz, annelerimiz sağlık müdürlüğümüz belki bizim yapacağımız bir organizasyonu yapmış. Açıkçası ben biraz üzüldüm çünkü bunu benim yapmam lazımdı. Kendi görevimi yapmamış olduğumdan dolayı gerçekten üzüldüm. Bilmenizi isterim ki eğer yaşlılarımız için böyle programlar gerekiyorsa ya da buna benzer bu kardeşiniz her zaman hazırdır.

Belediye olarak herkesin bildiği, burada söylemek istemediğim ama yaşlılarımızın hayatını kolaylaştıracak birtakım güzel çalışmalar içerisinde olduğumuzu görüyorsunuz. Yaptığımız hizmetlerin karşılığında sizlerden sadece dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum. Sizlerle inşallah yaşlılar yaşam merkezi ya da kendinize ait bir ortamda bu tür organizasyonları yaparız. Bizim sizlere hizmet edebilecek yerimiz 3’uncü cadde de Engelli Yaşam Merkezi adıyla 23 Ekim’de açılacak. Açılışı da Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses ’in katılımıyla yapacağız.

Eskiler derler diki bereket büyüklerin duasındadır. Sizler bu şehrin bereketisiniz. Sizlerin duası bizleri bu şehirde huzurlu, mutlu yaşatacak. Sizlerin yaptıklarınızı, ektiklerinizi bizler bugün biçiyoruz. Onun için söz, laf, kelime sizlerin fedakârlığına, hizmetlerine gerçekten karşı gelmiyor. Ne mutlu ki varsınız, ne mutlu sizlerin çocuklarına. Bugününüzü kutluyorum, ellerinizden öpüyorum. Ayrıca bu güzel organizasyonu düzenleyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?