logo

“Siyasi Tahammülsüzlük Yapılıyor”

AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan Balta, Kadın Kollarına yapılan çirkin saldırıyı kınadı.

Erkan Balta, “Bu saldırı, kendilerinden başka kimseye demokrasi ve özgürlük hakkı tanımayan zihniyetin tahammülsüzlüklerinin en son örneklerinden biridir” şeklinde açıklamada bulundu.

AK Parti’nin Artvin Merkez’de seçim çalışmalarında bulunan Kadın Kolları ile Gençlik Kolları’na Orta Mahallede sözlü saldırıda bulunuldu.

Bir apartmanda seçim çalışması yapmak isteyen AK Partililer bu apartmana sokulmak istenmedi. Orta Mahallede bir apartmana AK Parti’nin afiş ve broşürlerini dağıtmak isteyen Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’na sözlü saldırı ile engel olundu.

Seçim çalışmalarına engel olmaya çalışmanın ve teşkilat mensuplarına yapılan hakaretlerin bir tahammülsüzlük olduğunu ifade eden Balta “Bu apaçık bir tahammülsüzlüktür. Biz AK Parti olarak Türkiye’nin her noktasında tek sevdamız Türkiye diyerek ayırım yapmaksızın millete hizmet uğruna siyaset yapıyoruz. Ama her ne hikmetse kendilerini demokrat ve özgürlükçü olarak nitelemekten geri durmayanlar, önceki gün partimizin kadın kolları mensuplarının seçim çalışması yapılmak istenen apartmana girişleri engellenmeye çalışılmış daha sonra da teşkilat mensuplarımıza ağza alınmayacak hakaretler savurulmuştur.

Bu üzücü hadisenin yaşanmasına sebep olan tehditler savuran bu kişiler hakkında gerekli yasal işlemleri başlattık ve takipçisi olacağız. Biz bu tip hadiselerin hangi parti mensubuna karşı olursa olsun yapılmasını asla temenni etmeyiz.

Saldırıya uğrayan ekibimize geçmiş olsun derken, olaya sebebiyet veren şahısları kınıyor, ülkemizin barış ve kardeşliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı duyulan şu günlerde bu tip hadiselerin yaşanmamasını barış ve huzur içerisinde seçimleri gerçekleştirmemiz için herkesi sağduyuya davet ediyorum” ifadeleriyle saldırıyı kınadı.

Share
460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?