logo

Siyasetçi ve Gazeteci Yüksel Kantar’dan 24 Haziran Seçim Yazısı

Siyasetçi ve Gazeteci Yüksel Kantar, yazdığı son köşe yazısında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yazısında “Bir Tarafta Cumhur İttifakın Adayı Sayın Erdoğan, Diğer Taraftan 1.Turda Kazanma İhtimali Olmayan Adaylar” başlığını kullanan Yüksel Kantar, yazısının devamında ise “Bir Tarafta Cumhur İttifakın Adayı Sayın Erdoğan, Diğer Taraftan 1.Turda Kazanma İhtimali Olmayan Adaylar

16 Nisa’n 2017 Tarihinde Halkımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçme kararı aldı. Bu kararla cumhurbaşkanı seçilecek aday 1. Turda %50+1 oy olması lazım ki Cumhurbaşkanı seçilsin.

7 Haziran 2015 Genel seçimleri öncesi ve sonrası dış güçler tarafından Başlayan ülkemizi kuşatma ve ardından MHP’yi dizayn etme politikası, 15 Temmuz 2016 Hain Darbe ve işgal girişimi MHP’nin ülkemizin bekası için AK Parti ile yakınlaşmasını sağladı. Bu girdaptan kurtulmanın yolu olarak BAŞKANLIK SİSTEMİ’ni ani bir kararla gündeme getirme kararı aldı. MHP’nin bu sistemin adeta önünü açtı. Akabinde tüm bu olumsuz gelişmeleri bertaraf etmek için MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, AK Parti’nin doğal Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararını kamuoyu ile paylaştı.

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti- MHP ( BBP ve HÜDAPAR’ın desteklediği )nin Cumhurbaşkanı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan.

CHP’nin Adayı Sayın Muharrem İnce. İYİ Partinin Adayı Meral Akşener.

Saadet Partisi’nin Adayı Temel Karamollaoğlu.

Vatan Partisi’nin Adayı Doğu Perinçek.

HADEP in Adayı tutuklu Selahttin Demirtaş oldu.

Etrafımızı terörle kuşatan ve ülkemizi bölmeye çalışan güçlere karşı Cumhur İttifakı ülkemizin bekası, İstiklal ve İstikbal’i için ortak aday olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı belirledi.

Buna karşı, 16 yılda her alanda ülkemize güzel hizmetler kazandıran Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı’ndan indirmek için bir araya gelen CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Vatan Partisi ( Millet İttifakı ) ve HADEP.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yukarıda yazdığım her parti kendi bağımsız adayını çıkardılar. Aslında ortak aday için mücadele ettiler fakat kendilerince en makul düşünce olarak her partinin kendi adaylarını çıkarmak oldu.

Cumhur ittifakı ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan karşıtı Millet İttifakı siyasilerin 24 Haziran 2018 hedefi; her partinin kendi Cumhurbaşkanı adayını çıkarıp, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 1. Turda %50+1 in altına bırakmak ve seçimin 2. Tura kalmasını sağlayıp 2. Tura kalan adayın etrafında ittifak etmeleridir.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan karşıtları milletvekili seçimlerinde ise İttifak sağlayıp seçime Millet İttifakı ( CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti) çatısı altında girmeye karar verdiler.

Şimdi soruyorum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde resmî ittifak yapamayan (Millet İttifakı) siyasi partilerden;

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 1. Turda seçimi kazanacağını düşünen CHP’li var mı? Yok

İYİ’nin Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener in 1. Turda seçimi kazanacağını düşünen İYİ Partili var mı? Yok

Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu’nun 1. Turda seçileceğini düşünen SAADET Partili var mı? Yok

Vatan Partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek in 1. Turda seçileceğini düşünen VATAN Partili var mı? Yok

HADEP in Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın 1. Turda seçileceğini düşünen HADEP ki var mı ? Yok

Cumhur İttifakının ( AK Parti- MHP, BBP, HÜDAPAR) Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1. Turda seçileceğini düşünen var mı ? Var.

Çünkü 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan ve 16 Partinin ittifak yaptığı Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan % 52 ile seçildi.

Gerçek şu ki Recep Tayyip Erdoğan milletimizin desteği Allah’ın yardımı ile 16 yılda ülkemizi her alanda büyüttü, halkımızın refahını artırdı. Ülkemizi üç kat büyüttü. Bir yandan böyle bir lider, diğer yandan muhalefet yapmaktan başka bir icraatı olmayan adaylar.

Diyeceğim o ki Milliyetçi- Muhafazakar sağ seçmenin ortak Adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu kritik Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde istikrar için güven için terörün bitmesi için kazanılan halkların devamı için, mazluma umut için milletin geleceği için, başlatılan projelerin devamı için velhasıl yeniden Büyük TÜRKİYE için mücadele ederken karşısındaki rakipleri ülkemizin menfaatine olan büyük Projeleri durdurmak için mücadele ediyor.

Tercih aziz Türk MİLLETİMİZİN” ifadelerine yer verdi.

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?