logo

Sıra Kafkasör’de Ki Çeşmelerde

Artvin Kafkasör Mesire Alanı’nda Ki Çeşmeler Yenileniyor

Artvin Belediyesi’nce il merkezindeki mezarlıklara çeşme yaptırılmasından sonra Kafkasör Mesire Alanı’ndaki çeşmelerin yenileme çalışmaları başlatıldı.

 

Artvin’e gelenlerin ilk uğrak yeri haline gelen Kafkasör, Artvin ve ilçelerinde yaşayan vatandaşların da aileleriyle gelip, piknik yaptığı, temiz hava aldığı, buz gibi suyundan içtiği özel bir mesire alanı. Bu alanda daha önceden ahşap olarak yapılan çeşmeler yıllar sonra kırılmış, çürümüş neredeyse kullanılmayacak duruma gelmişti. Artvin Belediyesi’nin sorumluluk bölgesi içerisin de olan mesire alanı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin çeşmelerin yenilenmesi talimatı üzerine yetkililer sponsorluk aracılığıyla 3 adet çeşmeyi yeniliyor.

Kullanışlı ve uzun ömürlü olması için taş kaplama yöntemi ile yapılan çeşmeler yoğunluk bölgesine inşa ediliyor. Kullanılmayacak durumda olan mevcut çeşmeler sökülerek yerlerine bir adet 2 yönlü çift musluklu büyük çeşme ve 2 adet tek musluklu küçük çeşme yapılıyor.

Artvin Belediyesi’nin başlatmış olduğu “Hayde Bir Çeşmede Sen Yap” projesi kapsamında hayırsever vatandaşlar tarafından merkez de bulunan mezarlıklara çeşme yaptırılmıştı. Bu projenin devamında Kafkasör Mesire Alanı’nda da ki eskimiş olan çeşmelerin yenilenmesi gündeme geldi. Bu kapsamda hayırsever vatandaşlardan Yücel ve Tuncer Pınar kardeşler babaların Hacı Ziver Pınar anısına bir çeşme yaptırdı. Pınar kardeşler adına Yücel Pınar, Babamız adına böyle bir hayrat yaptırmak istiyorduk. Belediyemizin de bu konuda başlatmış olduğu proje sayesinde ihtiyaç duyulan bir bölgede hayratımızı yaptırmış olduk. Bizlere bu fırsatı sunan başta belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
810 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?