logo

Sigara Bırakma Polikliniği Artvin Halkına Hizmet Vermeye Başladı

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Sigara Bırakma Polikliniği Artvin Halkına Hizmet Vermeye Başladığı müjdesini verdi.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ yaptığı açıklamada; “Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi’nde, ocak ayından itibaren göğüs cerrahi uzmanı olarak Artvin halkına hizmet veren Op.Dr. Selçuk Gürz, 3 Mayıs’tan itibaren de tütün bağımlılığı tedavisi ve eğitimi sertifikası mevcut olan uzmanımızın, Artvin halkını sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler adına Artvin Devlet Hastanesi sigara bırakma polikliniğinde hizmet vermektedir. Bu hizmetten geçici bir süredir mahrum kalan Artvin halkı için, bu kadar önemli bir sorundan kurtarmak adına hizmette sınır tanımayan, göğüs cerrahi uzmanı ve sigara bırakma polikliniğinden sorumlu Op.Dr. Selçuk Gürz ile bu sorunun çözüldüğü müjdesini Artvin halkı ile paylaştı” dedi.

Genel Sekreter, her şey Artvin halkı için, sağlık birinci önceliğimiz diyerek, dumansız hava sahasının uygulanması için tam destek verdiklerini söyledi.

Ayrıca, göğüs cerrahi uzmanı ve sigara bırakma polikliniğinden sorumlu Op.Dr. Selçuk Gürz bilgilendirici açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullandı;

“Asıl branşım göğüs cerrahi uzmanlığı, fakat ben havanı koru, dumansız hava sahası alo 171 sigara bırakma danışma hattı, sigarayı bırakmak isteyenlere destek olmak amacıyla, 3 Mayıs 2016 tarihinden itibaren danışma hattına gelen çağrılar, sigara bırakma konusunda eğitim, bilgi almak isteyenlere, sigaranın zararları hakkında uzman değerlendirmesi ile ne sıklıkta sigara kullanım alışkanlıklarını tespit etmeye yönelik, bağımlılık değerlendirme ölçeği uygulanarak, yapılan değerlendirme sonucunda bağımlılık düzeylerine göre (kişiden kişiye farklılık gösterir) kişilere sigara bıraktırma planı yapılmaktadır.

Çarşamba günlerini sadece bunun için ayırmış olup, bu konu ile ilgili randevu almak için alo 171 veya 182 den alınabildiği gibi, 0466 212 10 40-1059 numaralı telefonlardan 1902 iç hattımızı arayarak ta sigara bırakma polikliniğinden sorumlu sekreter Gülperi hanımdan randevu alınabilecektir.

Her çarşamba günü maksimum 6 hasta ile sınırlandırılmış olup, kişi başına 1 saat zaman ayrılmaktadır. Bu 1 saat içerisinde bağımlılıktan kurtulmak isteyenlere, bir nevi psikoterapi yöntemi ile konuşarak, bağımlılıktan vazgeçmesini sağlamak için sigara bırakma polikliniğine tekrar davet edilerek ikili bir ilişki kurarak geri bildirimler yaparak yardımcı olmaya çalışıyoruz, baktık ki olmuyor çok bağımlı bu sefer ilaç tedavisine başlıyoruz ve sürekli iletişim halinde oluyoruz.”

 

Etiketler: » »
Share
1179 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?