logo

Şifa Veren Ele Vefa Ziyareti

20150325_sifaverenelevefa1001

 

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ ve Artvin Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Op. Dr. İrfan Akalın, ’’Şifa veren ele vefa’’ projesi kapsamında Artvin Devlet Hastanesinde görevli Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Gülmez’i kendilerinden hizmet alan hastaları Turgay Gümüş ve Şahzade Boz ile birlikte evlerinde ziyaret ettiler. Op. Dr. Mehmet Gülmez hastalarını, hastalık için değil ziyaret için karşısında gördüğünde çok memnun ve mutlu olduğunu ifade etti.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Mehmet Gülmez’i ziyaret eden Turgay Gümüş ve Şahzade Boz, sağlık hizmetinin mesaisi olmadığını ve sağlık çalışanlarının görevlerini fedakarca yaptıklarını dile getirdiler.

Sağlık hizmetinin farklı bir özveri ve duyguyla yapıldığını, hiçbir ücretin bunu karşılamayacağını ifade eden Turgay Gümüş ve Şahzade Boz; “Doktorlarımız daha Tıp Fakültesine girdiklerinde, zorlu bir yolculuğa başlıyor. Kendilerini bir anlamda insanlara, hastalara adıyorlar. Dolayısıyla bizim onlara göstereceğimiz vefa, sadece bizim değil, herkesin insan olarak görevidir. Bu bizim minnet borcumuzdur. Doktorlardan sevgi ve anlayış beklerken, bizler de aynı anlayışı göstermek, şartlar çok ağır olsa da onlara karşı gayet nazik ve kibar olmak durumundayız. Sevgi gösterirsek, sevgi buluruz. O yüzden bize şifaya vesile olan tüm doktorlara teşekkürü borç biliriz” dediler.

Share
729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?