logo

Seyitler Yolu Kalıcı Olarak Neden Çözülemiyor

Artvin Fen Lisesi’nin de yer aldığı seyitler köyü yolu güzergahına yıllardır kalıcı çözüm bulunamıyor.

 

Öğrencilerin ve vatandaşların büyük sorunu haline geldiği Seyitler Yolu yıllardır çözülmüyor. Korku saçan Seyitler Yolu için artık kalıcı çözümün getirilmesi isteyen vatandaşlar,” yıllardır bariyer yapılmadığı için bu yol bizleri tedirgin ediyor bariyer yapılmasını istiyor” dediler.

“Bu Yoldan Dualarla Geçiyoruz”

Yolu kullanan sürücüsü, öğretmeni, öğrencisi, köylüsü, akademisyeni hep aynı şikâyette bulunarak;  “Bu sorun kalıcı olarak neden çözülemiyor? Neden her zaman büyük çukurlar oluşuyor, Neden şevlerden taşlar, heyelanlar geliyor. Her geçtiğimizde salâvat getirerek geçiyoruz. Allah kazadan korusun diyoruz, dualarla geçiyoruz” ifade ettiler.

Seyitler yolunun yurt binasına dönüş noktasından, Artvin Fen Lisesi’ne dönüş kısmı da bir başka sorun olarak duruyor. Bu noktada yol daralıyor.  Bir yerde ahır çok önde olduğu için yolun ortasında kalıyor ve yolu daraltıyor. Bu da diğer tarafı tehlike haline getiriyor.  Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için acilen bir bariyer yapılması zorunluluğu var. Öğrenci velileri ve Okul Aile Birliği üyeleri, bu yolun bariyerinin çoktan yapılmış olması gerekirken, 8 yıldır bu şekildeyse ve halen konuşuluyorsa ciddi bir girişimde bulunulmadığının göstergesi olduğunu belirterek; ”Artvin Fen Lisesi Artvin’in gözbebeği, ortaöğretimdeki lokomotifidir. Bu okulun binası, sosyal tesisleri, yolu çok iyi olmalı ki, eğitim öğretimde aksama olmasın. Biz çocuklarımızı gönül rahatlığı ile gönderlim. Bakıyoruz, Fen Lisesi’ne dönüşün olduğu yerden yaklaşık 100-150 metrelik bir yer var. Burası uçurum, diğer taraftaki merek ve ahırlar okul yolunu daraltmış. Neden kamulaştırılmamış, neden bu şekilde kalmış anlamakta zorluk çekiyoruz.  Bu seferde yol bir noktada çok daralmış ve diğer tarafta da uçurum var.  Burası acilen bariyerlenmeli, güvenli hale getirilmeli. İlle de bir kaza sonrası mı yapılır biz de işler?  Sonra çok büyük bir mesafe yok. İl Özel İdaresi için çocuk oyuncağı bir iş. Ama belli ki çok fazla dillendirilmemiş, ısrar edilmemiş. Biz ısrar ediyoruz. Acilen bu bariyerin yapılmasını istiyoruz. Çocuklar bizim, hepimizin ülkemizin milletimizin yarını, geleceğidir.  Rica ediyoruz, en kısa sürede burada bariyerin yapılmış olduğunu görmek istiyoruz.  Başlatacakları çalışmalardan dolayı yetkililerimize şimdiden teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ç.P.

Share
468 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
#

Seyitler Yolu Kalıcı Olarak Neden Çözülemiyor” için 1 yorum

  1. Osman : diyor ki:

    Seyitler köyü Merkez Belediye sınırları içerisine alınmadıkça seyitlerin sorunları bitmez ayrıca orada okuyan üniversite öğrencilerininde sorunları bitmez!