logo

Seyitler Köyü Yolunda Facia Ucuz Atlatıldı

 

Artvin Çoruh Üniversitesi yolunda yine büyük bir faciadan dönüldü. Sık sık heyelanlar nedeniyle gündeme gelen Seyitler Köyü yoluna düşen büyük kaya parçası korkuttu.

Artvin Merkez’de heyelanlar nedeniyle sık sık gündeme gelen yaklaşık 4 kilometrelik Seyitler Köyü yolu bu seferde yola düşen büyük kaya parçası nedeniyle gündemde. Her gün binlerce insanın kullandığı Seyitler Köyü yolunda düşen büyük kaya parçası az kalsın bir minibüsün kaza yapmasına neden oluyordu. Öğrenci taşıyan servisin önüne düşen büyük kaya parçası, bu yolda yaşanan ne ilk nede son olay oldu. Bu yolun tehlikeli olduğuna dayalı yapılan haberlerle gündemden düşmeyen Seyitler Köyü yolunda yaşanan bu yeni olayda düşen kaya parçası büyük bir felaketten dönülmesine neden oldu. Kaya parçasının yola düşmesi üzerine vatandaşlar bu güzergaha biran önce acil çözüm bulunması taleplerini yinelerlerken, Seyitler Yolu’nda yaşanan bu ve benzeri olaylar nedeniyle can kaybı yaşanmasından korkulduğu belirtildi. Vatandaşlar yetkililerden Seyitler Köyü yoluna acil önlemler alınması gerektiğini ifade ederlerken, yola düşen taş ve kaya parçaları nedeniyle bu güzergahı yaya olarak kullanan öğrencilerinde her gün ölümle burun buruna geldiklerinden bahsettiler. Akşam gece saatlerinde yaşanan bu olayın yine ucuz atlatıldığını ancak bir sonraki olayın bu şekilde atlatılamamasından korktuklarını vurguladılar.

Basın sürekli uyarıyor!

Artvin’in en sorunlu yollarından biri haline gelen Seyitler Köyü yolunda yaşanan heyelanlar ve taş düşmeleri sonucunda yerel basın tarafından yetkililer sürekli olarak uyarılıyor. Yerel medyanın sürekli gündeme getirdiği Seyitler Köyü yoluna önlem alınmaması durumunda ölümlü kazaların bu yol güzergahında yaşanması an meselesi olarak görülüyor. Seyitler Köyü yolu SOS vermeye devam ederken yaklaşık 3 kilometrelik bu yol güzergahına acil önlem alınması bekleniyor.

 

Etiketler: » »
Share
1123 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?