logo

Seyitler Köyü, Aile Hekimliğine ve 112 Acil İstasyonuna Kavuştu

Artvin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İlimizin nadide merkez köylerinden biri olan Seyitler köyü hem aile hekimliğine hemde 112 acil istasyonuna kavuştu.

Artvin İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç tarafından yapılan açıklamada; “1 Mayıs 2016 tarihinde Seyitler merkez köyünde 112 acil istasyonu kurularak bölge halkının hizmetine sunuldu. Toplamda 12 sağlık personeli ile hizmete başlayan istasyonumuz tam donanımlı ilk yardım ambulansı ile 7/24 esasına göre çalışmaya başlamış olup bölge halkının acil müdahale gerektirecek sağlık sorunlarına hızlı ve yerinde müdahale etmek suretiyle,  sağlık hizmeti sunumunda beklentilerin üzerine çıktı.

Kazazedelere ve acil hastalara ulaşımda saniyelerin dahi önem arz ettiği bu hizmette,  açılan yeni istasyon ile eskiden yarım saat olan etkin müdahale süre bazında ortalama 10 dk’nın altına düşürülmüş ve böylece engebeli yapısı ile büyük mukavemet gösteren,  müdahalede zaman kaybını arttıran arazi şartları olumsuzlukları en aza indirildi.

Aynı binada hizmet veren aile hekimliği 2016 yılı bahar başlangıcında hizmet vermeye başladı. Artvin ilimizde seyitler köyünde hizmete başlayan aile hekimliği birimimizle il genelinde hizmet veren toplamda 53 aile hekimi sayısına ulaşılmış, böylece ilimizde ortalama her 3 bin 176 kişiye bir aile hekimi düşmesi sağlandı. Ulaşmış olduğumuz oran İlimizi, Sağlık Bakanlığının 2023 vizyonu çerçevesinde ülke genelinde bir aile hekimine düşen nüfusun 3 binkişinin altında olma hedefine bir adım daha yaklaştırmıştır.

Gelişen çağın gereklerine uygun olarak ilimizde sağlık alanında yapılan bu ve benzeri atılımlar, halkımızın sağlığını korumada ve daha da iyileştirmede üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun kutsallığını pekiştirmekte, yöre halkına vermiş olduğumuz değerin bizim için nedenli önemli olduğunu göstermektedir.  Her zaman en iyisine layık olduğunu düşündüğümüz Artvin ilimiz için şüphesiz bu ve benzeri yatırımlarımız devam edecek olup sağlık neferlerimizin özverili çalışmaları artarak sürecektir.

Sağlık alanında ilimizde yaptığımız ve yapacağımız tüm iyileştirmeler daha iyisine hak ettiğini düşündüğümüz halkımıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » »
Share
1088 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?