logo

Sepet Örücülüğü Kursu Sona Erdi

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle, Artvin Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Arhavi Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen “Sepet Örücülüğü” kursu sona erdi.

 

Yok olmaya yüz tutmuş geleneksel el zanaatlarımızdan olan “Sepet Örücülüğü” kursu, 12 kursiyerin katılımıyla, 16 Kasım – 21 Aralık 2015 tarihleri arasında Arhavi ilçesinde, 12 kursiyerin katılımıyla toplam 128 saat olmak üzere, Usta Öğretici Perihan Şentürk tarafından gerçekleştirildi. Kurs süresince ve kurs sonunda yapılan sınavlar sonucunda, kursiyerlerin tamamı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazandı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş yaptığı açıklamada; “Geleneksel el zanaatlarımız kültürümüz içinde önemli bir yere sahiptir. Bu zanaatların ve zanaatkarların önemini kaybetmemesi için Bakanlığımızın desteği ve İlçe Halk Eğitim Merkezlerimizin işbirliğiyle her yıl bu tip kursları açmaya gayret ediyoruz. İlimiz için son derece faydalı olduğunu düşünmekteyiz. Başarılı bir şekilde sona eren kurs için, Perihan Hanım ve kursiyerlere teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Share
239 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?