logo

“Seneye Bizde Pehlivanlarımızı Getireceğiz”

Yusufeli Karakucak Güreşlerini İzlemek İçin Mardin’den Geldiler

Artvin ili Yusufeli ilçesinde gerçekleşen geleneksel karakucak güreşlerini izlemek için Mardin’den gelen Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın ve yönetim kurulu üyeleri festivalin coşkusuna hayran kaldıklarını belirterek seneye bizlerde güreşçilerimizle burada olmak istiyoruz dedi.

Er Meydanına Renk Katacağız

Karakucak güreşlerine Güneydoğu’da çok fazla ilgi olmamasına rağmen güreş sporunun bölge halkı tarafından sevildiğini dikkat çeken Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın şunları söyledi: “Bu anlamlı organizasyonunda emeği geçen başta Yusufeli kaymakamı ve belediye başkanını tebrik ediyoruz. Seneye bizde güreşçilerimizle katılım yaparak festivale renk katacağız”

Kardeşliğimiz Pekişiyor

Yusufeli ilçesinin çok güzel olduğunu fakat baraj olacak olmasından dolayı da üzüldüklerini belirten Başkan Aydın; “Burada çok farklı bir kültüre tanık olduk. Turizm açısından her türlü avantaj var. Bizleri burada ağırlayan değerli Ahmet Külekçi başkanımıza da teşekkür ediyorum. Güneydoğu ile Karadeniz Bölgesi arasındaki kardeşlik bağlarını güçlendirmek için birlikte güzel işler yapıyoruz” dedi.

Share
285 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?