logo

Selim Bilgin Sert Konuştu!

CHP’nin il başkan adayı Bilgin’den kongre sonrası sert açıklamalar

Bilgin: Bana madenci diyenler şerefsizdir

CHP 35. Olağan İl Başkanlığı kongresi iki aday liste yarıştı. Adaylardan eski İl Başkanı Selim Bilgin kongre’de yaptığı konuşmada kendisi hakkında söylenenlere de bir anlamda cevap verdi. Kardeşinden dolayı kendisinin de madenci olduğu söylentilerine sert tepki gösteren Bilgin, madene karşı açılan tüm davalarda adının var olduğunu,  kardeşinin maden şirketinde çalışmasının kendisini bağlamadığını, Cerattepe’de yapılacak madene de şiddetle karşı olduğunu yineledi. Daha çok birlik ve beraberlik mesajını veren bilgin konuşmasında 1 Kasım’da yenilenecek seçimlerde kenetlenme mesajlarına yer verdi.

30 Mart’tan Sonra Konuşabildik Mi?

Selim Bilgin yaptığı açıklamalarda, “Örgütte bir zafiyet var dendiği zaman bu sadece benim, genel başkanın, milletvekilinin, il başkanın suçu değil ki. Bir sıkıntı hastalık varsa hepimizin bir payı var. Sorunlarla yüzleşeceğiz. 30 Mart’tan sonra olanları konuşabildik mi? Biz bunları parti içinde konuşmazsak buna dışarıda konuşulur buna da dedikodu derler. Siyaset ikna sanatıdır. Herkes kendi düşüncesini söyler karşısındakini ikna eder” dedi.

1 Kasım Genel Seçimleri 3 Deriner Barajı Demek!

Bilgin ” Zaman kavga zamanı değil. Türkiye iç savaşa sürükleniyor.  Belki Artvin’de biz bunu hissetmiyor olabiliriz. Türkiye’nin bir coğrafyasına bombalar yağıyor, Şehitler tabutlara sığmıyor. Maliye bakanı çıkmış iflas ettik diyor.  Biz birinin inadından dolayı tekrar seçime gidiyoruz. B seçimler 3 tane Deriner Barajı maliyeti demek. Bu millet sana 400 vekil vermeyecek. Ocu bucu Selimci Yücelci diye bir şey kabul etmiyorum. Zaman birlik beraberlik zamanı” dedi.

Madenci değilim,  kardeşimin masası nerededir bilmem. Bana madenci diyen şerefsizdir!

Selim Bilgin maden firmasında çalışan kardeşi Muhammet Bilgin üzerinden kendini eleştirenlere yönelik verdiği cevapta “Benim kardeşim maden şirketinde çalışıyor. Ben il başkanı olmadan da Kanadalı firmada çalışıyordu. İl Başkanı olduğum da senin kardeşin maden şirketinde çalışıyor diye feveran koparan yoktu. Ne zaman ki belediyeye aday adayı oldum madenci oldum. Size de söylüyorum. Maden şirketinin merdivenlerinden çıkmış bir insan değilim. Kardeşimin masası hangisidir bilmem. Gitmedim gitti diyen şerefesizdir. Uç kuruş bir menfaatim olmamıştır. olmayacaktır. Uç kuruşa gidenler var. Biz onlarla gitmedik gitmeyiz.  İl Başkanıyken de şimdi de Rize İdare Mahkemesinde maden şirketine karşı dava açmışız. Davacıyız. Şimdi yine 760 kişi tarafından dava açıldı. İçinde Selim Bilgin var mı yok mu?” ifadelerini kullandı.

Sandıkların açılmasının ardından seçimi kazanan Ali Yücel Kurt’u tebrik eden Selim Bilgin, Milletvekili Uğur Bayraktutan, Ali Yücel kurt ile ellerini havaya kaldırarak birlik mesajı vermişti.

Etiketler: » » » »
Share
1168 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?