logo

Sel Felaketi Hopa Stadını da Vurdu

Stadın biran önce çamur tabakasından arındırılması talep ediliyor

Hopa ilçesinde meydana gelen selde Hopa Şehir Stadı da çamur ve sel suları ile kaplanan stadın biran önce Amatör Futbol Ligi sezonuna kadar yetiştirilmesi talep ediliyor. ASKF Başkanı Sadettin Dağ, stat da incelemede bulunarak biran önce çalışmaların başlamasını talep etti.

 

24 Ağustos 2015 Pazartesi günü özellikle Arhavi, Hopa ve Borçka ilçesinde yoğun olarak yağan yağmur, bir felakete dönüşmüş ve ilçe merkezlerinde ev ve işyerlerini su basmış, bu ilçelerimizde büyük can ve mal kaybı yaşanmıştı. Artvin’in Hopa İlçesi’nde 8 kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin de kaybolduğu sel felaketi sonrası çamur ve balçıkla kaplanan ilçede enkaz kaldırma ve temizlik çalışması sürüyor. Hopa ilçemizin birçok bölgesinde olduğu Hopa ilçe stadı da çamurla kaplandı. Artvin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadettin Dağ, liglerin başlamasına bir ay kala ilçe statlarını gezerek stat da yapılması gereken çalışmalara ilişkin bilgi edindi. Hopa ilçesi stadının sel felaketinden dolayı çamurla kaplı olduğunu gören Dağ, yöneticilerle bir araya geldi.

Liglerin başlamasına bir ay kaldığını ifade eden ASKF Sadettin Dağ, yöneticilerden stadın zeminin ligler öncesi hazır hale getirilmesi talebinde bulundu.  Çalışmaları sürdüren stat görevleri ise çamur ve balçıkla kaplı stadı zeminin temizlemeye başladıklarını belirttiler. Çalışmaların kısa sürede tamamlanıp liglerin başlamasından önce hazır hale geleceğini öğrenilen stadı eski haline bir an önce kavuşması amatör futbolcular tarafından da bekleniyor.

Stat üzerinde çamur kaldırma çalışmaları bir taraftan sürerken, çamurdan arındırılan çimler üzerinde de bakım, onarım ve yeşillendirme çalışmalarının da yapılması gerekliliği de ortaya konuldu.

Share
1588 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?