logo

Sel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye Yetmedi

Artvin’in Kafkasör mevkiinde bulunan Atabarı Kayak Merkezi’nde pist genişletme nedeniyle yaklaşık bin ağacın daha kesilmeye başlanması tepkilere sebep oldu.

 

Artvin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Atabarı Kayak Merkezi’ndeki kayak pistini genişletmek için yaklaşık bin ağacın kesimine başlandığı belirtildi. Ağaçların kesilmesinin heyelanda en önemli sebeplerden biri olduğu bilinmesine ve daha 10 gün önce Hopa’da ölümlü heyelan olmasına rağmen bin ağacın kesilecek olması, felaketlerden ders alınmadığını ortaya koydu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Gençlik Spor Müdürlüğü’müz bu konuda çok duyarlıdır. Yani onun duyarlılığını biliyorum. Genel başkanımız buraya geldiği zaman genel başkanımızın helikopterine izin vermeyen bir Gençlik Spor İl Müdürü’yle karşı karşıyayız. O AKP’nin bürokratıdır. Yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bürokratı olmadığı için yapacağım, söyleyeceğim bir şey yok. Yapmış olduğu uygulama doğru bir uygulama değil, Gerçekten de Hopa’da ve Arhavi’deki tablo dramatik bir tablo. Onu ben de duydum bizzat gözlemlemedim, kabul edilebilir bir şey değil, Artvin için kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Konuyla ilgili olarak Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nden ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Share
857 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?
#

Sel Felaketi de Ağaç Kesimini Engellemeye Yetmedi” için 1 yorum

  1. Erhan Kırmızı : diyor ki:

    Bu da meyveyi toplamak ağaç kesme eylemine güzel bir örnek

    Meyvelerini toplamak için ağaçları kesmek

    http://www.08olay.com/meyvelerini-toplamak-icin-agaclari-kesmek.html