logo

Şehit Polisin Baba Ocağına Ateş Düştü

Diyarbakır’da, PKK’lı teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan özel harekat polisi Mustafa Turanlı’nın Adana’daki baba ocağına ateş düştü. Aslen Artvin Şavşatlı olduğu belirlenen Şehit Mustafa Turanlı’nın ailesi Adana’da yaşıyordu. Artvinli şehidimiz Turanlı, Adana’da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehidin Şavşat’taki yakınları cenazeye katılmak üzere Adana’ya gittiler.

 

Sur ilçesinde hendek kazıp yol kesen PKK’lılara karşı bu Sabah başlatılan operasyon sırasında özel harekat polisine ait bir zırhlı araca teröristler tarafından roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda Mustafa Turanlı (30) ve Muzaffer Can Ersoy şehit olurken, 3 özel harekat polisi yaralandı.

Acı haber, şehit polis Mustafa Turanlı’nın emekli polis olan babası Adnan ve ev hanımı annesi Kısmet Turanlı’nın yaşadığı Çukurova ilçesi Huzurevleri mahallesindeki evine polisler tarafından ulaştırıldı.

Öğretmen Ayşe Turanlı ile evli olduğu ve çocukları olmadığı öğrenilen Turanlı’nın baba ocağından çığlık sesleri yükseldi. Sağlık ekipleri genç polisin ailesini sakinleştirmek için uzun süre çaba gösterdi. Altı kardeşin en büyüğü olan şehit Mustafa Turanlı’nın baba evi ve çevresindeki daireler Türk bayraklarıyla donatıldı.

Özel harekat polisi Mustafa Turanlı’nın şehit olduğu haberini öğrenen eşi Ayşe Turanlı’nın Akçatekir yaylasında olduğu, haberi alır almaz yola çıktığı bildirildi.

Babasıda emekli polis olan Şehit Polis Mustafa Turanlı’nın ailesinin Adana’da ikamet ettiği aslen Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Yazuvköy köyünden olduğu belirlendi.

Şehit polis memuru Mustafa Turanlının Yavuzköy Köyündeki kardeşleri, amcaları ve yakınları Adana’ya giderek cenazeye katıldılar.

Şehit Ablası: Durun Bir Bakalım Belki Nefes Alıyordur

Diyarbakır’da şehit düşen polis memuru Mustafa Turanlı’nın baba ocağı Adana’da düzenlenen cenaze töreninde ablasının “Belki nefes alıyordur bir bakalım” feryadı yürekleri dağladı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde şehit olan iki polis memurundan Adanalı Mustafa Turanlı’nın (30) cenazesi hastane morgundan alınarak babaevine götürüldü.

Hastane çıkışında şehidin kardeşleri ve akrabaları gözyaşlarına boğuldu. Şehit Turanlı’nın al bayrağa sarılı tabutu silah arkadaşlarının omuzlarında cenaze aracına götürülürken, hastane çalışanları da gözyaşlarını tutamadı.

Abladan Yürek Yakan Feryat

Morg önünden alkışlarla uğurlanan şehidin cenazesi daha sonra Huzurevleri Mahallesi’ndeki babaevine götürüldü. Şehidin kardeşleri son kez tabuta dokunurken, büyük ablası “Durun belki nefes alıyordur bir bakalım, belki Mustafa değildir.” şeklindeki feryatları ise yürekleri dağladı.

Şehidin annesi hem ağladı hem ağlattı Diyarbakır’ın Sur ilçesinde PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Turanlı’nın annesinin, “Mustafam ben öleydim” diyerek ağıt yakması herkesi ağlattı.

Şehit polisin cenazesi Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi morgundan alınarak, helallik için Huzurevleri Mahallesi’ndeki babaevine getirildi.

Cenazenin getirilmesi sırasında baba emekli polis Adnan Turanlı ve anne Kısmet Turanlı ile yakınları gözyaşlarına boğuldu. Baba, güçlükle ayakta durabildi.

Şehidin annesinin, “Mustafam ben öleydim yavrum. 20 bin lira borçlandı ev alalım diye Mustafam bayrağını saklıyorum koklayıp öpeceğim. Evi merak ediyordu gelemedim diye. Evin resimlerini çektiriyordu ablasına. Bir kere göğsüme yataydın” diyerek ağıt yaktı. Annenin ağıdı, cenazeye katılan kadın polisleri ve vatandaşları ağlattı.

Daha sonra şehidin naaşı, cenaze aracıyla törenin yapılacağı Buruk Mezarlığı’na götürüldü.

Şehidimiz Adana’da toprağa verildi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, teröristlerce zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan özel harekat polisi 29 yaşındaki aslen Artvin Şavşatlı olan Mustafa Turanlı da Adana’da toprağa verildi.

Anne ile baba birlikte üzerinde Atatürk portresi olan Türk bayrağı açınca burada toplanan yakınları ve vatandaşlar gözyaşlarıyla birlikte şehit anne ve babasının ’dik duruşuna’ alkışla karşılık verdi. Şehit cenazesi 100 araçlık konvoy eşliğinde Buruk Mezarlığı’na götürüldü ve burada göz yaşları arasında toprağa verildi.

Mezarlıkta şehidin eşi Ayşegül Turanlı, “Mustafa’mı aldılar, sana nasıl kıydılar, senin yerin orası mı?’ diye ağıt yaktı.

Adana’da Terör Protestosu

Adana’da yaklaşık 300 kişilik grup, yürüyüş yaparak artan terör olaylarını protesto etti.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK’lı teröristler yola yerleştirdikleri patlayıcıları, Dağlıca Tabur Komutanlığı’ndan operasyona gitmek üzere ayrılan askeri iki zırhlı aracın geçişi sırasında patlatması sonucu şehitlerin olduğunun açıklanması üzerine Adana’da sokağa dökülen bir grup, Uğur Mumcu Meydanı’nda bir araya geldi.

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Turanlı’nın de toprağa verildiği sıralarda sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Atatürk Caddesi’nden şehir merkezine gitti. Yol boyunca İstiklal Marşı okuyup, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları atan grup, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Adana İl Başkanlığı önüne kadar geldi. Sloganlar atan grup, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanlığı önünde bekleyen otobüslerle şehit Mustafa Turanlı’nın cenaze törenine katıldı.

Öte yandan, Adana’daki şehir içi taşımacılığı yapan otobüs ve minibüslere de Türk Bayrağı asıldı.

Share
1868 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?