logo

reklam

Şehit Çocuklarına Tablet Bilgisayar Hediye Edildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Halk Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen ’Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi Projesi’ kapsamında Artvin’de 2 şehit çocuğuna tablet bilgisayar hediye edildi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı’nca son zamanlarda ülkemizde meydana gelen terör saldırılarında hayatını kaybeden güvenlik görevlilerimiz ile önceki yıllarda kaybettiğimiz şehitlerimizin 06-22 yaş arası çocuklarına yönelik olarak organize edilen “Yalnız Değilsiniz, Türkiye’nin En Büyük Ailesi” projesi kapsamında Artvin’de 2 şehit çocuğuna finansmanı Türkiye Halk Bankası tarafından sağlanan tablet ve dizüstü bilgisayarlar hediye edildi.

Artvin Valisi Kemal Cirit, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü’ne 4 Ekim 2008 tarihinde düzenlenen terör saldırısında şehit olan piyade onbaşı Muhammet Aydemir’in ailesini makamında kabul etti.

Şehidin annesi Nazmiye, eşi Fatma, hiç göremediği oğlu Mert ve 10 yaşındaki kızı Nur Nisa Aydemir’le yakından ilgilenen Vali Cirit, Devlet olarak her zaman kapılarının şehit ve gazi yakınlarına sonuna kadar açık olduğunu söyledi. Vali Cirit, “Bayrağı, görevi ve kutsal bildiği vatanı uğruna korkusuzca canlarını vererek mertebelerin en yükseği şahadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa, ailelere başsağlığı diliyorum.“ ifadelerini kullandı.

-40 günlük oğlunu göremeden şehit oldu-

Şehidin annesi Nazmiye Aydemir, oğlunun terhisine 3,5 ay kala şehit düştüğünü ifade ederek, “Oğlum askerde girdikleri çatışmada şehit düşen arkadaşının ismini hiç göremediği oğluna konulmasını istemişti. Oğlum şehit olduğunda hiç göremediği torunum 40 günlüktü. Çok büyük acılar yaşadık. Allah bu terör belasından ülkemizi, devletimizi ve milletimizi korusun. Bizler yandık, başkaları yanmasın. Oğlumun şehit olduğu çatışmada 15 şehit verdik, onlar da benim evladımdı. Bir oğlum vardı, onu da vatana şehit verdim. Vatan sağ olsun, millet sağ olsun. En büyük acım çocuğunu görememesi oldu” diye konuştu.

Şehidin eşi Fatma Aydemir, en büyük üzüntüsünün şehit eşinin oğlunu bir kez bile görememesi olduğunu kaydetti.

Ziyarette, Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Asım Kaya, Halk Bankası Müdürü Sevgi Yaprak ile Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şehit Yakınları ve Gazilere Hizmet Birimi Sorumlusu Yavuz Özdemir de hazır bulundu.

Share
355 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?