logo

reklam

Şehir İçi Dereleri Taşkın Koruma İşi İhale Edildi

DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü tarafından 02 Eylül 2015 tarihinde Şehir İçi Dereleri Taşkın Koruma İşi İhale edildi.

 

Dik ve yamaç araziler ile bini aşkın dere yatağına sahip ilimizde sık sık sel ve heyelanlar yaşanmakta. Yaşanan sel ve heyelanlar zaman zaman felaketlere neden olurken, insanlarımız canlarını bile bu felaketlerde kaybedebiliyorlar. DSİ, 24 Ağustos’ta yaşanan Hopa-Arhavi ve Borçka sel felaketinin ardından şehir içi dereleri taşkın koruma işine yeniden el attı. Daha hızlı ve kapsamlı olarak tüm il genelindeki şehir merkezindeki dere yataklarında taşkın koruma çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu çalışmalar kapsamında DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü tarafından 02 Eylül 2015 tarihinde Şehir İçi Dereleri Taşkın Koruma İşi İhale edildi.

DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğü tarafından 2015/114328 ihale kayıt numarası ile ilana çıkılan Artvin İli Merkez Şehir içi Dereleri ve Seyitler Köyü Yerleşim Yerleri ve Tarım Arazilerinin Godrahov Deresi’nin Taşkın Zararlarından Korunması İşi (1.Kısım-İskebe Deresi) 30 Eylül 2015 tarihinde ihale edildi.

Söz konusu ihale 4.499.809,40 TL ihale bedeli ile Muzaffer Yiğit, Olgun Gür ortak girişiminin yüklenimine kaldı.

DSİ yetkililerinden alınan bilgiye göre en kısa zamanda yer teslimi yapılıp; aciliyet arz eden İskebe deresinde çalışmalara başlanılacağı belirtilerek işin sözleşmesi 22 Ekim 2015 tarihinde imzalanmış olup işin süresi 550 iş günü olduğu ifade edildi.

Share
681 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?