logo

“Şehidimizi Kalbimize Gömdük, Ruhu Şad Mekanı Cennet Olsun”

Şırnak Cizre’de şehit olan 26 günlük polis memuru 22 yaşındaki Salih Hüseyin Parça, memleketi Artvin Yusufeli Dokumacılar Köyü’nde toprağa verildi.

Şehit Hüseyin Parça ile ilgili açıklamalarda bulunan Av. Muhammed Altunal şehidin Yusufeli’ndeki cenaze merasimine katıldı. Burada muhabirimizin, sorusuna cevap veren Altunal, terörü lanetlediğini belirterek, şu ifadelere yer verdi;

“Cizre’nin Yafes Mahallesi’nde gece saatlerinde yolu barikatla kapatan gruba müdahale için olay yerine giden polis ekiplerine PKK’lılar pusu kurup, roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş etmiş, Roket mermisinin isabet ettiği zırhlı araçta bulunan 22 yaşındaki genç kardeşimiz, hemşehrimiz Salih Hüseyin Parça şehit oldu.

Şehit babası Sayın Mehmet Parça’ya, Şehit Annesi Sayın Nuriye’ Parça’ya, kardeşlerine, dost ve akrabalarına, Yusufeli halkına ve Türk milletine başsağlığı diliyorum.

Şehidimizi Binlerle, dualarla, saygıyla, minnetle sonsuzluğa uğurlayıp kalbimize gömerken; terörü binlerce kez lanetliyorum. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne yönelik yapılan saldırılar elbet ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla amacına ulaşamayacaktır. “Bu Vatan Kimin?” şiirinde Ne diyordu vatan şairi Orhan Şaik Gökay;

“Bu vatan toprağın kara bağrında/Sıradağlar gibi duranlarındır/ Bir tarih boyunca onun uğrunda/ Kendini tarihe verenlerindir. Tutuşup kül olan ocaklarından/Şahlanıp köpüren ırmaklarından, Hudutta gaza bayraklarından/Alnına ışıklar vuranlarındır. Ardına bakmadan yollara düşen/Şimşek gibi çakan, sel gibi coşan, Huduttan hududa yol bulup koşan/Cepheden cepheyi soranlarındır. İleri atılıp sellercesine/Göğsünden vurulup tam ercesine, Bir gül bahçesine girercesine/Şu kara toprağa girenlerindir. Tarihin dilinden düşmez bu destan/Nehirler gazidir, dağlar kahraman, Her taşı yakut olan bu vatan/Can verme sırrına erenlerindir. Gökyay’ım ne yazsan ziyade değil/Bu sevgi bir kuru ifade değil, Sencileyin hasmı rüyada değil/Topun namlusundan görenlerindir.

Benim söylediklerimde şairin dediği gibi bir kuru sözden ibaret değildir. Vatanı, milleti, bayrağı için canını veren yiğit hepimizin evladı, kardeşidir. O bizim şehidimizdir. Türk Halkı bunun hesabını soracaktır. Şehidimizin Ruhu Şad, Mekanı Cennet olsun” dedi.

Etiketler: » » » »
Share
901 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?