logo

Şavşat’ta Tüp Patladı; 1 Ev Tamamen Yandı

Artvin’in Şavşat ilçesine bağlı Kocabey Köyü’nde tüp patlaması sonucu çıkan yangında 1 ev tamamen yandı.

 

Şavşat’ın Kocabey Köyü’nde geçtiğimiz günlerde tüp patlaması sonucu çıkan yangında, Gümanettin Şeker, Mubin Şeker ve Baycan Şeker kardeşlerin ortaklaşa kullandıkları 2 katlı ev tamamen yandı.

Yangın Şavşat Belediyesi’ne ve Şavşat Orman İşletmesi’ne ait itfaiye araçları müdahale ederek kontrol altına alındı.

Yangının başlamasından sonra Şavşat Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü, Murat Kaya, Sosyal Hizmetler Vakfı Müdürü Kandemir Dede, Şavşat Jandarma ekipleri olay yerine giderek vatandaşların mağduriyetlerinin en aza indirilmesi yönünde çalışma yaptılar.

Konuyla ilgili olarak Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı; “Yangın haberini aldıktan sonra ilçemizdeki itfaiye ekiplerini olay yerine gönderdik. Ayrıca Kaymakamlığımız Yazı işleri müdürü ve Vakıf Müdürümüzü olay yerine görevlendirdim. Vatandaşlarımızın aç ve açıkta kalmaması için gerekli çalışmalar yaptılar. Devlet vatandaşının yanındadır. Bizler devlet olarak kimseyi aç ve susuz ve sıkıntılı bir şekilde bırakmayız. Mağdur olan 3 ailemizin mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmayı başlattık” dedi.

Yangınla ilgili olarak Köy Muhtarı Elfaz Bulut; “Yangın tüp patlaması sonucu ortaya çıkmıştır. Can kaybımız yoktur. Bu komşularımız daha önce batı illerimizde ikamet ediyorlardı. Son birkaç yıldır köyümüze geldiler. Şu an bu tür bir felaketle karşılaştılar. İnşallah devletimizin de desteği ile bu komşularımız en kısa sürede mağduriyetten kurtulacaklar” ifadelerini kullandı.

Yangın başladığında olay yerine giden köylü vatandaşlar ise; “Biz buraya geldiğimizde yangın başlamıştı. Suları doldurduk hortumlarla olaya müdahale etmeye çalıştık ama ikinci bir tüpün patlaması bizim yangına müdahalemizi engelledi ve alevler tüm binayı sardı. Tam kış aylarına girerken çıkan bu yangın komşularımızı büyük bir sıkıntıya soktu. Herkesi bu komşularımıza yardıma ve desteye çağırıyoruz” Dediler.

Yangınla ilgili soruşturma devam ediyor.

Share
904 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?