logo

Şavşat’ta Seyyar Mobil PTT Şubesine Yoğun İlgi

Posta ve Telgraf Teşkilatınca özel olarak dizayn edilerek 81İlin PTT Başmüdürlüklerine tahsis edilen Seyyar Araçlı Mobil Şubelerden 2 adedi de Artvin PTT Başmüdürlüğünün emrine tahsis edildi.

Söz konusu 2 adet Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubelerinden 1 adedi Kemalpaşa Merkezi’nde Sarp Gümrük Kapısına yakın yerde hizmet vermekte iken diğer Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubesi ise Artvin Merkez ile Şavşat ilçesinin köylerinde hizmet vermeye başladı.

Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubesinde tüm Parasal işlemlerle birlikte posta ve kargo kabul işlemleri yapılabiliyor. Normal bir PTT İşyerinde verilen tüm hizmetlerin Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubesindende verilmesi bu hizmeti oldukça ayrıcalıklı kılıyor. Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubesi internet hattının çekimine sahip tüm yerleşkelere giderek vatandaşların kargolarını İl yada ilçe merkezlerine taşıma zorunda bırakmadan, buna ilaveten servis ve yeme-içme masrafı yaptırmadankabul işlemleri araç içinde (yerinde) yapılabiliyor.

Seyyar Araçlı Mobil PTT Şubesi 05/10/2018 Cuma Günü Şavşat İlçesine bağlı Pınarlı (Suloban) köyüne giderek vatandaşların kargolarını yerinde kabul etmiştir. Bu durumdan oldukça memnun kalan vatandaşlar Seyyar Araçlı Mobil PTT Şubesine yoğun ilgi gösterirken PTT’nin özellikle kırsal kesimde ikamet ederekböyle bir hizmeti yerinde sunmasından duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Güz döneminin gelmesi nedeniyle batı illerine köylerimizden yoğun bir kargo trafiğinin yaşanmaya başlandığı bu günlerde özellikle köylerde ikamet eden vatandaşların köy muhtarları vasıtası veya PTT’nin 466 212 1001 numaralı telefonunu aramak suretiyle talepte bulunmaları halinde Araçlı Seyyar Mobil PTT Şubesi köylere gönderilip kargo kabul işlemleri köyde-yerinde yapılacak ve  kargoların kabulü, taşınması ve teslimi PTT’nin sorumluluğunda olacak.

Share
527 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?